MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Gaziantepli Sanatçılardan Kadıköy’de Ortak Resim Sergisi
Gaziantepli Sanatçılardan Kadıköy’de Ortak Resim Sergisi


 

Kadıköy Gaziantepliler Derneği Tarafından düzenlenen ve Gaziantepli Resim Sanatçılarının eserlerinin sergileneceği sergi bugün başlıyor. Gaziantepli Ressamlar Sergisi adıyla ziyarete açılan sergide ünlü ressamların birbirinden güzel eserleri sergilenecek.
22 Ekim- 31 Ekim Tarihleri arasında ziyarete açık olacak sergide Prof. Dr. Zeki Kuşoğlu, Ayşegül Bakkaloğlu, Remziye Oğan, Hüseyin Yıldırım, Aslıhan Kuşoğlu, Gaye Güverin, Aslı Çakar Özen, Sevinç Kuşoğlu, Mizyal Karabiber Nacaroğlu, Atiye Güner gibi Gaziantep’in önde gelen sanatçılarının eserleri yer alacak.
Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezinde düzenlenen sergi ile Gaziantepli sanatçıların daha geniş kitlelere ulaşmasını amaçladıklarını İfade eden Kadıköy Gaziantepliler Derneği Yöneticisi İsmet Enç, “Gaziantep dünyaya mal olmuş yemeklerinin yanı sıra yüzyıllardan bu yana sanata kültüre verdiği eserlerle de nam salmıştır. Dünyanın en eski ve değerli mozaiklerine sahip Gaziantep şehrimiz birbirinden değerli çok sayıda sanatçı yetiştirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Bu sergiyle Gaziantepli sanatçıların bir arada eserlerini sergilemesini sağlayarak bir güç birliği oluşturmayı daha büyük kitlelere daha gür bir sesle hitap etmeyi amaçladık. İstanbullukların yoğun ilgi göstermesini beklediğimiz sergimizi ziyaret edenler hem birbirinden güzel resimleri görme hem de o sanat eserlerinin ressamlarıyla tanışma ve görüş alışverişi yapma fırsatı bulacaklar”.
İSTANBUL (İHA)

📆 22 Ekim 2013 Salı 12:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR