MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Darüşşafaka 150. Yılında Bağışçıları ile Buluşacak
Darüşşafaka 150. Yılında Bağışçıları ile Buluşacak


 

Darüşşafaka Cemiyeti, Darüşşafaka’ya gönül vermiş bağışçılarını, Darüşşafakalı öğrenci ve öğretmenlerle bir araya getiriyor.

Darüşşafaka Cemiyeti, 150 yıllık varlığını borçlu olduğu, kendisine güç veren bağışçılarına şükranlarını sunmak ve onları faaliyetleri hakkında bilgilendirmek amacıyla geleneksel olarak düzenlediği Bağışçılar Günü etkinliğinin üçüncüsünü 24 Ekim 2013 Perşembe günü TİM Gösteri Merkezi Fettah Aytaç Salonu’nda gerçekleştirecek.

Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın 1921 yılında Darüşşafaka’ya yaptığı vasiyet bağışının anısına her yıl vasiyetnamenin düzenlenme tarihinde yapılan etkinlik, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetimini, Darüşşafakalı öğrenci ve öğretmenleri, Darüşşafaka’ya gönül vermiş bağışçılarla bir araya getiriyor.

Darüşşafaka’nın tüm bağışçılarının davetli olduğu 3. Bağışçılar Günü, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş’ın Cemiyet’in faaliyetleri hakkındaki bilgilendirme sunumuyla başlayacak ve Darüşşafakalı öğrencilerin gösterileriyle devam edecek. Ardından “Darüşşafaka Velilerini Arıyor” kampanyası kapsamında, bir öğrencinin bir yıllık eğitim gideri olan 10.000 TL ve üzeri bağışta bulunarak “Darüşşafaka Velisi” olan bağışçılara sertifikaları takdim edilecek.

Darüşşafaka’nın “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna gönül verenlere, öğrencilerle bizzat  tanışma, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda onlara sunulan imkânlar hakkında detaylı bilgi alma, okuldaki akademik ve sosyal yaşamı gözlemleme fırsatı tanıyan etkinlik, bağışçıların Darüşşafaka yerleşkesi içinde bulunan spor salonu ve planetaryum gezileriyle sona erecek.

Darüşşafaka, 150 yıldır yaşamları eğitimle değiştiriyor

Darüşşafaka Cemiyeti, 1863 yılından beri “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla varlığını sürdürüyor. Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz ve yetenekli çocuklarımıza kaliteli ve çağdaş eğitim olanağı tanıyor ve onların düşünen, sorgulayan, çevrelerine ve ülkelerine karşı sorumlu, aydın bireyler olarak hayata atılmalarını sağlıyor.

Bugün Türkiye’nin dört bir köşesinden, sınavla seçilen 1.000’e yakın çocuğumuz, Darüşşafaka’da ortaokul 1. sınıftan liseyi bitirinceye kadar tam burslu, yatılı ve İngilizce eğitim görüyor.

Darüşşafaka Cemiyeti bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulduğu günden bu yana, hayırsever kişi, kurum ve kuruluşların bağışlarıyla varlığını sürdürüyor. Darüşşafaka öğrencilerinin eğitim, barınma, beslenme, kıyafet, sağlık, kitap, kültürel aktiviteler, cep harçlığı gibi yaşam giderleri ve aynı zamanda üniversite eğitimini sürdüren Darüşşafaka mezunlarına sağlanan burslar da dahil olmak üzere tüm giderler, hayırseverlerin, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden kurum ve şirketlerin destekleriyle karşılanıyor.

Detaylı bilgi ve bağış yöntemleri için: www.darussafaka.org

 

 

📆 22 Ekim 2013 Salı 12:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR