MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ekonomi, Gezi-Alışveriş, Manşet, Toplum » Kipa: Türk pazarı bizim için önemli bir fırsat teşkil ediyor
Kipa: Türk pazarı bizim için önemli bir fırsat teşkil ediyor


Tesco’nun yarı yıl sonuçlarını açıklamasının ardından, Tesco’nun Türkiye’deki iştirakı Kipa’nın CEO’su Jeff Adams, Kipa’nın Türkiye için önemli bir pazar olduğunun altını çizdi

Uluslararası perakende şirketi Tesco’nun yarı yıl sonuçları dolayısıyla bir açıklama yapan Tesco’nun Türkiye iştiraki Kipa’nın CEO’su Jeff Adams, “Türkiye, Kipa ve Kipa’nın parçası olduğu Tesco için önemli bir pazar olmayı sürdürüyor. Kipa olarak, müşterilerimize harika bir alışveriş tecrübesi sunmaya devam ediyoruz. Türkiye’de gelişmeye devam edeceğimize inanıyorum” dedi.

Yeni adımlar

Kipa olarak, son altı ayda, çok kanallı perakendecilik ve fiyat kampanyaları açısından yeni adımlar attıklarını belirten Kipa CEO’su Jeff Adams, Türkiye’de “Fiyatları Geri Aldık” gibi kampanyalarla, ClubCard’da yaptıkları değişikliklerle ve online siteleri Kipadirekt.com ile müşterilerine hizmeti sürdürdüklerini söyledi.

Yeni ürünler

Adams, özellikle unlu mamullerde kalite ve seçeneğin artırıldığını, öz marka ürünlerde sağlıklı yeni ürünler sunulduğunu ve  piyasaya yeni çıkan Mandıra  yoğurt  ve  kefirin,  özellikle geleneksel Türk  tatlarını seven müşteriler tarafından beğendildiğini belirtti.

Kipa CEO’su, “Müşterilerimize  daha çok çeşit ve daha kaliteli hizmet sunmak için 16 mağazamızın meyve  – sebze bölümlerini yeniden düzenledik. Yerel üreticileri desteklemeyi  sürdürüyoruz.  En çok satan 10 ürünümüzden 9’u Türk üreticilerden tedarik ediliyor” dedi.

Kipa ve Toplum

Adams, Kipa’nın 2013 yılında gençler için yarım milyon fırsat yaratma hedefimizi açıkladığını hatırlatarak, altı ayda gençlere eğitim ve istihdam  alanında 200.000’i aşkın fırsat yaratıldığını söyledi.

Kipa CEO’su,“’Okulum İçin’ projemiz aracılığıyla, ilk ve orta okullara 500.000 TL değerinde ekipman bağışladık.TEGV ile işbirliği yaparak, 170.000 çocuğu sağlıklı beslenme ve egzersiz yoluyla  sağlıklı bir yaşam konusunda eğitmeyi amaçlayan “İyi Yaşam” projesini başlattık. Mesai saatlerinin bir kısmını yerel toplumla çalışmaya ayıran Kipa ekibinden oluşan  ‘Toplum Elçilerimiz’ mağazalarımıza yakın mahallelerdeki  55.000’den fazla çocuğa yönelik projeler geliştirdi,” dedi.

Tesco Global: Olumlu Etkiler Sürüyor

Londra’da  Tesco Global’ın sonuçlarını açıklayan Tesco CEO’su Phil Clarke, Avrupa’daki zorlayıcı perakende ortamının, bu ülkelerdeki performansı ve karlılığı etkilemeye devam ettiğini belirtti.  Clarke, “Ancak, bu bölgede yaptığımız yatırımlarınların sonuçlarını görmeye başladık. Yılın ikinci yarısında daha güçlü bir performansa ulaşmayı bekliyoruz,” dedi.

 

Editöre Not:

Tesco Sonuçları

  •  1.6 milyar sterlin satış karı– İngiltere’de performans yükseldi, Avrupa’da ise güçlükler devam ediyor.
  • Amerika’da Fresh and Easy’nin stratejik değerlendirilmesi tamamlanarak, Yucaipa’ya satıldı.
  • Çin’de CRE ile yapılan ortaklıkla, Tesco ülkenin en büyük gıda perakendecisine  %20 ile ortak oldu.

 

Etiketler:
📆 02 Ekim 2013 Çarşamba 13:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR