MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Spor, Toplum » Ünlü Şarkıcı Metin Şentürk: “Newman Rekorunu Tescillettirmesin Çünkü Geri Alacağım”
Ünlü Şarkıcı Metin Şentürk: “Newman Rekorunu Tescillettirmesin Çünkü Geri Alacağım”


İngiltere’nin Manchester kentinde yaşayan Mike Newman, ünlü şarkıcı Metin Şentürk’ün hız rekorunu kırdı. Şentürk, rekorunu kıran Newman’a mesaj göndererek, “Rekoru hiç tescil etme çünkü en kısa zamanda bir daha geri vermemek üzere o rekoru senden geri alacağım” dedi.
İngiltere’de yaşayan görme engelli Mike Newman, saatte ortalama 299 kilometre hıza ulaşarak, ünlü sanatçı Metin Şentürk’ün 2010 yılının Nisan ayında kırdığı saatte 292 kilometre hız rekorunu geçti. Emekli banka yöneticisi Newman (52), rekor denemesini Leicestershire şehrinde, bir uzman ekip eşliğinde gerçekleştirdi. Ancak sanatçı Şentürk, rekoru Newman’na bırakmaya niyetli olmadığını söyledi. Hız rekorunun kırıldığını duyar duymaz harekete geçen Şentürk, daha önce rekoru devraldığı Newman’dan bir kez daha rekor almaya hazırlanıyor.
Newman’a espirili mesajlar göndermeyi de ihmal etmeyen Şentürk, “Ben daha önce bu rekoru kırdığımda da söylemiştim eğer bir gün biri benim rekorumu kırarsa bunu geri alacağım demiştim. Benim İngiliz arkadaşa bir tavsiyem var. Boşuna bu rekoru tescilletmesin çünkü geri alacağım. O hız rekoru gibi görünen ama aslında hırs rekoruydu. İnsanların her şeye rağmen istediğinde neler yapabileceğini anlatan bir mesajı vardı. Aynı mesajı bir kez daha vereceğiz. Daha önce de söylemiştim şimdi yine söylüyorum dünyanın en hızlı körü yine Türkiye’den olacak. Hele de soyadı Şentürk ise bu daha da yakışacak Türkiye’ye. Eğer tescilletirlerse bu rekoru önümüzdeki 3-4 ay içinde hava şartlarını da göz önüne alarak tekrar rekoru geri alacağız ve Türkiye’ye getireceğiz inşallah” dedi.
Bir daha kimsenin kıramayacağı bir rekora imza atacağını belirten Metin Şentürk, “Aslında 2010 yılında hedefi yine yüksek tutmuştum. Ama İngiliz arkadaşımızda baya hırslı bu konuda. Ancak bu sefer arayı daha çok açacağım bir daha uğraştırmasınlar diye. Bu rekoru daha öncede Newman’dan almıştım. 4 yıldır bizdeydi. Tabi şimdi yine bazı desteklere ihtiyacımız olacak. Bundan önce ispatladık kendimizi, bundan sonra herhalde işimiz daha kolay olacak. Sayın Başbakanımız daha önce büyük destek vermişti. Bizde kendisini mahcup etmemiştik. Bir daha destekleyecek bir daha mahcup etmeyeceğiz inşallah” şeklinde konuştu.
Oldukça kilo verdiği görülen Şentürk, “Daha önce rekoru kırarken yarış arabaları küçük olduğu için bende iri kıyımım zor sığmıştım. Şimdi kilo da verdim daha kolay olacak. Daha çevik daha atik ve daha süratli olacağım. Rekoru da geri getireceğim” ifadelerini kullandı. İSTANBUL (İHA)

Etiketler: , , ,
📆 26 Eylül 2013 Perşembe 10:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR