MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Etkinlikler, Manşet, Toplum » Tv hafıza düşmanı .
Tv hafıza düşmanı .


TV Hafızanın Düşmanı

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte Kariyer Danışmanı Abdulkadir Özbek, Yıldızlı akademisyen ve öğrencilere hafıza teknikleri hakkında bilgi verdi…

Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu, tarafından düzenlenen etkinlikte, Hafıza Teknikleri anlatıldı. Personel Development Academy (PDA) Genel Koordinatörü, Kariyer Danışmanı Abdulkadir Özbek’in sunumu Yıldız Teknik Üniversitesi akademik personeli ve öğrenciler tarafından ilgi ile izlendi.

Konferansın açılışı PDA’nın misafiri olarak üniversiteye davet edilen M3 Works Takım Çalışması Eğitim ve Eğlencesi şirketinin kurucusu Erdem GENÇ’in beden perküsyonu gösterisi ile başladı.

Erdem Genç’in ardından sahne alan Hafıza Teknikleri Uzmanı Abdulkadir Özbek “GÜÇLÜ HAFIZA” sahibi olmanın ipuçlarını dinleyiciler ile paylaştı. Güçlü bir hafızaya katkıda bulunan temel gıda maddelerinden, uykuya; psikolojik etkenler ve koşullandırmadan, televizyon seyretme alışkanlıklarına kadar hafızayı etkileyen pek çok konuda bilgi ve deneyimlerini Yıldızlılar ile paylaşan Özbek, önemli açıklamalarda bulundu. İnsan beyninin sağ ve sol yarısını kuşun kanatlarına benzeten Özbek, beynin sayısal ve bilgi depolayan sağ bölümünün, hayal gücü ve duygusal zeka ile ilgili sol bölüm ile birlikte kullanılmasını, kuşun iki kanatlı ya da tek kanatla uçmaya çalışmasına benzetti. Televizyon izleme alışkanlık ve sıklığına da değinen Abdülkadir Özbek, günde 2 saat aralıksız film izleyen birinin beyninin, o filmi izlemeden önceki haline dönebilmesi için, bir hafta beyin egzersizi yapması gerektiğini de söyledi.

Konferans’ın ikinci kısmında sahneye 15 farklı öğrenciyi alan Özbek hepsinin isimlerini tüm salondakilerin hafızaya alması için kullanılması gereken teknikleri dinleyiciler ile paylaşıp sahnedeki öğrencilerin de teker teker hiç tanımadıkları bu arkadaşlarının isimlerini saymasını sağladı.

Abdulkadir Özbek, “Hugecity.us” internet sitesine göre 17 Eylül Salı günü  İstanbul’daki en popüler etkinlik olan bu konferansın gerçekleşmesi için emek sarf eden tüm personele ve katılımcılara teşekkür ederek sunumunu tamamladı.

Etiketler: , , ,
📆 23 Eylül 2013 Pazartesi 14:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR