MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Flaş, Genel, Toplum, Uyarılar » Çöpler yeraltına alınıyor…
Çöpler yeraltına alınıyor…


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, sokaklarda görüntü kirliliği oluşturan ve hijyenik olmayan çöp yığınlarının oluşmasını önlemek için çöp konteynerlerinin yeraltına alınmasına maddi destek sağlayacak.
Konuyla ilgili belediyelerden proje isteyen Bakanlık, onayladığı projelerin yüzde 45`ini karşılayacak. Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş, konteynerlerin kaldırımda yer işgal ettiğini ve araçların çarpması sonucu kazalar meydana geldiğini belirtti.
ÇÖPLER GÜNÜN HER SAATİ RAHATLIKLA ATILABİLECEK…
Yeraltı konteynerleri sayesinde, çöp poşetlerinin etrafa dağılması ya da yayılması gibi kötü görüntülerle karşılaşılmayacağını dile getiren Mehmet Baş, “Çöplerin toplanması da daha kolay olacak. İnsanlar günün her saati çöplerini rahatlıkla atabilecekler” dedi. Mehmet Baş, “Çevreci Sokak Projesi” kapsamında çanak anten ve tabela kirliliğinin önüne geçilmesi için de çalışmalar yürütüldüğünü anımsatarak, bunun ardından çöp konteynerleri kirliliğine el attıklarını vurguladı.
BELEDİYELER ÇEVRE PROJELERİNDE KİLİT ÖNEME SAHİP…
Çevreci Sokak Projesi ile insanların gönül rahatlığıyla gezip dinlenebilecekleri, alışverişlerini yapabilecekleri sokakların oluşturulmasını hedeflediklerini ifade eden Mehmet Baş, şunları kaydetti:
“Belediyeler, bu projelerde kilit öneme sahip… Bakanlık olarak belediyeleri destekleyeceğiz. Onlar, Çevreci Sokak Projesi çerçevesinde kendi sokaklarında yapacakları ya da yapmak istedikleri projeleri Bakanlığımıza sunacaklar. Projeleri inceleyeceğiz ve belediyelere maddi-manevi her türlü desteği sağlayacağız. Böylece hem belediyeler gelişecek, hem de halkımızın daha temiz ve güzel bir çevre de yaşamasını sağlayacağız.”
YERALTI KONTEYNERLERİNİN AVANTAJLARI…
Yeraltı çöp konteynerleri hijyeniktir ve açıkta kalan çöp poşetlerinin kedi-köpek gibi hayvanlarca parçalanarak, çöplerin etrafa saçılmalarını önler. Görüntü kirliliğini ortadan kaldırır, depolama kapasitelerinin fazla olmasından ötürü işgücünden ve zamandan kazanç sağlar.

📆 06 Temmuz 2013 Cumartesi 14:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR