MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Spor, Toplum » TSYD, bu ülke hepimizin, Olimpiyatlara talibiz!
TSYD, bu ülke hepimizin, Olimpiyatlara talibiz!


TSYD Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, sportif açıdan Olimpiyatlara talip olan ülkemizin bu sınavı öncesi herkesi sorumluluk sahibi olarak davranmaya davet etti.

Son günlerde, Gezi Parkı protestoları nedeniyle başlayıp, yurt sathına, hatta dünyaya yayılan olaylar, herkesin malumudur.

 

Demokratik bir hak arayışı ile başlayıp,  ancak karşılıklı restleşmelerle  üzücü noktalara ulaşan bu gösteri, eylem ve karşı tepkilerin geldiği nokta, bütün ülkeyi olduğu gibi, biz spor yazarlarını da, derin üzüntü ve endişeye sevk etmektedir.

 

Çünkü bizler için bu günler ayrı bir önem arz ediyor.

 

Bu gerginlik, 20 Haziranda başlayacak olan Akdeniz Oyunları, hemen ardından 21 Haziranda startı verilecek U20 Dünya Şampiyonası ve talip olduğumuz 2020 Olimpiyat Oyunları süreci sebebiyle dünyanın Türkiye’yi daha bir dikkatle takip ettiği şu günlerde, ülkemiz adına büyük talihsizliktir.

 

Hele bu olayların, 2020 Olimpiyatlarının ara değerlendirmesinin yapılacağı Temmuz ayı öncesine denk gelmesi, çok daha büyük şanssızlıktır.

 

Türkiye Spor Yazarları Derneği; sportif açıdan da ülkemizin en kritik dönemden geçtiğini hatırlatır ve herkesin, üzerine düşen  görevin bilinci ile hareket etmesi gerektiğinin altını çizer.

 

Saygılarımızla…

📆 04 Haziran 2013 Salı 14:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR