MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Sağlık, Toplum » Bağımlılıklar ile Mücadelede ‘Aile’ Kazandı !
Bağımlılıklar ile Mücadelede ‘Aile’ Kazandı !


Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin ‘Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek’ projesi kapsamında düzenlenen liselerarası münazara yarışmasının finali 14 Mayıs Salı günü gerçekleştirildi. “Bağımlılıklarla mücadelede aile mi daha önemlidir, okul mu?” başlığıyla kıyasıya yarışan takımlardan, ailenin önemini savunan Maltepe Hasan Şadoğlu Lisesi öğrencileri münazara yarışmasını kazandı.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile İstanbul il Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği münazara yarışmasında bu yıl finale kalan Maltepe Hasan Şadoğlu Lisesi ve Beykoz Anadolu Lisesi “Bağımlılıklarla mücadelede aile mi daha önemlidir, okul mu?” başlığıyla yarıştı. 2012–2013 öğretim yılı içerisinde İstanbul’da 39 ilçede düzenlenen liselerarası münazara yarışması sonucu finale kalan okullar arasından Maltepe Hasan Şadoğlu Lisesi bağımlılıklarla mücadele de ailenin önemini savunarak birinci oldu.

Münazara öncesinde konuşan Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Op. Dr. Mehmet Akif Seylan ‘Münazara yarışmaları gençlerin hayat içinde kendilerini ifade etmelerine katkı sağlayacak en önemli etkinliklerden biridir. Yeşilay’ın yaklaşık 100 yıllık geçmişinde, gençlik yıllarında Yeşilay kolu olan ve Yeşilay münazaralarında yarışan çok sayıda bilim insanı ve siyasetçi üyesi olmuştur. Bugün fikirlerini sunacak genç arkadaşlarımızdan da ülke yönetimine yön verecek liderlerin çıkmasını ümit ediyorum’ dedi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ise ‘Gençlerin karşılaşabilecekleri her türlü bağımlılığa karşı önlem almak için çalışan ve bağımlılıklar ile mücadelede etkin rol oynayan Yeşilay Cemiyetine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Yeşilay’a gençleri hedefleyen tüm etkinliklerinde destek olmaktan mutluluk duyuyoruz’ dedi.

Coşku ile geçen münazara yarışmasının ardından gerçekleştirilen ödül töreniyle ayrıca, Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin 2012–2013 Eğitim – Öğretim Yılı “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek”  protokolü kapsamında düzenlediği “Bağımlılık” konulu kompozisyon, öykü, afiş, resim, teknoloji bağımlılığı, karikatür ve slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödülleri İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Başkan Yrd. Op. Dr. Mehmet Akif Seylan tarafından takdim edildi. Münazaraya katılan ekiplerdeki her bir öğrenciye 500 TL değerinde Hediye Çeki verilirken, “Bağımlılık” konulu kompozisyon, öykü, afiş, resim, karikatür ve slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilere 500 TL,300 TL ve 200 TL para ödülü verildi.

📆 14 Mayıs 2013 Salı 15:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR