MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Fenerbahçe, Flaş, Genel, Toplum » Kuşdili Çayırı’na AVM Yapılma Kararına Karşı Protesto Yürüyüşü!
Kuşdili Çayırı’na AVM Yapılma Kararına Karşı Protesto Yürüyüşü!


KUŞDİLİ ÇAYIRI YEŞİL OLSUN

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın AVM yapmak istediği tarihi Kuşdili Çayırı’na AVM yapılma kararı, cumartesi düzenlenecek bir yürüyüşle protesto edilecek.

Kuşdili Çevre Bileşenleri Platformu’nun düzenlediği protesto yürüyüşünde katılımcılar, 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 15:00’de Kadıköy İskele meydanında toplanarak, Kadıköy Tarihi Çarşı içinden Kuşdili Çayırı’na kadar yürüyecekler. Ellerinde çeşitli sloganların yazıldığı pankartlar taşıyacak olan protestocular, Kuşdili Çayırı önünde basın açıklaması yapacaklar. Fenerbahçeliler Derneği ve Tarihi Çarşı Esnafının da destek vereceği Basın açıklamasında, İstanbul da onlarca AVM açıldığı için geleneksel esnafın zor durumda kaldığı ayrıca, yeşil alanların kamusal bir hak olduğu, halka ait alanların Bakanlık, İBB ve bir avuç sermayedar eliyle ticari rant kapısı haline getirilmesine izin verilmeyeceği vurgulanacak. Basın açıklamasında ayrıca Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nun da ranta kurban edilmesi endişesi dile getirilecek. Kuşdili Çayırı, Dereağzı Tesisleri ve arada kalan yerleşim yerlerinin de birleştirilmesiyle çok daha büyük bir rant planının işlediği gözler önüne serilecek.Protestocular, Kuşdili Çayırı’nın tarihteki kimliğinde olduğu gibi yeşil alan olarak halkın kullanılmasına açılmasını isteyecekler. Kuşdili’nde bulunan tescilli ağaçların tekrar yerine dikilmesini sağlamak için de her cumartesi “ağaç olalım” performansı yapacaklar.Etkinlikte Grup Kesmeşeker de konser verecek.

Kuşdili Çayırı Çevre Gönüllüleri’nin öncülüğünde oluşan Çevre Platformu Bileşenleri’nde Kuşdili Çayırı Çevre Gönüllüleri, Kadıköy Belediyesi Gönüllüleri, Fenerbahçeliler Derneği, Kadıköy Tarihi Çarşı Derneği, TMMOB Mimarlar Odası, TMMOB Şehir Plancıları Odası, Kadıköy Kent Konseyi üyeleri, TKP, ÖDP, Yeşiller Sol Gelecek, Atatürkçü Düşünce Derneği, ÇYDD, Onuncu Köy Derneği, Toplumcu Mimar Mühendisler Meclisi yer alıyor.

TARİH :11 Mayıs 2013 CUMARTESİ SAAT 15.00

Toplanma: Kadıköy İskele Meydanı Basın Açıklaması: Kadıköy Tarihi Kuşdili Çayırı (Eski Salı Pazarı alanı)İRTİBAT..Gülsun Gökalp 0537 423 57 59

 

📆 11 Mayıs 2013 Cumartesi 11:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR