MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » UNO İstanbul Sailing Cup 2012 Rüzgar Gibi Geçti!
UNO İstanbul Sailing Cup 2012 Rüzgar Gibi Geçti!


Marmara Yelken Kulübü ve UNO’nun düzenlediği, Marmara Denizi’nin en kapsamlı yarışlarından biri olan ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen UNO İstanbul Sailing Cup, 8 – 9 Eylül tarihlerinde Marinturk İstanbul City Port ev sahipliğinde gerçekleşti.

 

8 Eylül Cumartesi günü Pendik – Sedef Adası rotasında, 9 Eylül Pazar günü ise Pendik önünde rüzgar altı ve rüzgar üstü rotalarda şamandıra yarışlarıyla  devam eden UNO İstanbul Sailing Cup 2012’de; IRC 3 sınıfında Efes- Alize, IRC 4 sınıfında Mikro Yazılım- Cenoa yarışları birincilikle tamamladı. Uno İstanbul Sailing Cup’a ilk kez bu yıl katılan Sportboats mücadeleleri izlenmeye değerdi; Sportboats SMS 1 sınıfında Wraceboat, Sportboats SMS 2 sınıfında ise FB2 Ford Otosan birinci oldu.

 

İki gün boyunca 11 teknenin mücadelesine sahne olan UNO İstanbul Sailing Cup’ta yarışın en önemli özelliği bu yıl da değişmedi; yarışlar boyunca tüm tekneler yine bir noktadan hareket etti ve aynı iskelede bağlandı.

 

 

UNO İstanbul Sailing Cup 2012, 9 Eylül Pazar akşamüzeri yarışların ardından gerçekleştirilen coşkulu ödül töreni ile sona erdi.

 

 

Tüm dereceler:

 

IRC3:

Birinci: Efes Alize

İkinci: Samsara

 

 

IRC4:

Birinci: Mikro Yazılım- Cenoa

İkinci: Tüpraş Blue Moon

Üçüncü: XL

 

Sportboats SMS 1:

Birinci: Wraceboat

İkinci: Adios Yapı Kredi

Üçüncü: Ruffles

 

Sportboats SMS 2:

Birinci: FB2 Ford Otosan

İkinci: Guarana

Üçüncü: Laser SB3

 

Yarışı değerlendiren UNO Pazarlama Müdürü Didem Aydın; ekonomik olduğu kadar sosyal anlamda da topluma fayda sağlamaya gayret ettiklerini, 2005’ten bu yana yelken sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması için destek verdiklerini söyledi.  Aydın: “UNO İstanbul Sailing Cup gelenekselleşen ve yelken camiası tarafından her yıl beklenen bir etkinliğimiz. Yelken sporunu desteklediğimiz başka projelerimiz de var. UNO olarak bu yıl Bodrum Bitez’de bulunan Era Yelken Kulübü’ne sponsor olduk ve çocuklar için yaz okulları düzenledik. Haziran ayında İstanbul’da yapılan Extreme Sailing Series’de SAP Extreme Sailing takımına sponsor olduk. Ekim 2011’de İstanbul’da gerçekleştirilen ve dünyanın en iyi yatçılarının yarıştığı “UNO Farr 40 Europeans” tamamen Uno sponsorluğunda düzenlendi ve yarışa ismimizi verdik.

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, hak ettiği ilgiyi göremeyen yelken sporunun, daha yaygın hale gelmesi için bu alandaki desteğimizi devam ettireceğiz” diye konuştu.

 

 

UNO İstanbul Sailing Cup hakkında:

 

İlki 12 tekne ile 2009’da düzenlenen UNO İstanbul Sailing Cup, her yıl artan katılımcı tekne sayısı ile Marmara Denizi’nin en kapsamlı yarışlarından biri oldu. Tüm teknelerin tek bir pontondan hareket ettiği ve yarışlar süresince aynı pontonda bağlı kaldığı ilk yarış olan UNO İstanbul Saling Cup, bu konuda tek olma özelliğini hala koruyor. Yarışlara 2011’de 4 farklı IRC sınıfından 17 tekne katılmış; IRC 1 sınıfındaki klasmanda Goblin 3, IRC 2 sınıfında Outlaw, IRC 3 sınıfında Turkcell – Alize, IRC 4 sınıfında ise Efes Sailing- Zig Zag birinci olmuştu.

📆 10 Eylül 2012 Pazartesi 11:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR