MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Hezarfen uçuşu vatandaşları heyecanlandırdı!

Hezarfen uçuşu vatandaşları heyecanlandırdı!Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği Katibim Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, Sarayburnu’ndan Üsküdar’a ‘Hezarfen Uçuşu’ yapıldı. Hezarfen Ahmet Çelebi’nin 630 yılında gerçekleştirdiği uçuşu Abdullah Yıldız, paramotorla canlandırdı.

Üsküdar Belediyesi’nin 5-9 Eylül tarihleri arasında düzenlediği Katibim Kültür ve Sanat Festivali’nde, vatandaşlar tarihi bir olayın heyecanını yaşadı. Hezarfen Ahmet Çelebi’nin 382 yıl önce Galata’dan Doğancılar Meydanı’na gerçekleştirdiği uçuşu, Abdullah Yıldız Sarayburnu- Galata güzergahından Şemsi Paşa Meydanı’na inerek canlandırdı.

Paramotorla gerçekleştirilen uçuşa vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Yıldız’ın iniş yaparken vatandaşlar büyük heyecan yaşadı. Yıldız bando takımının çaldığı marşlar eşliğinde meydana indi. Yıldız’ı karşılayan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Yıldız ve uçuş ekibine plaket verdi. Kara, uçuş ekibine teşekkür etti. Kara gelecek sene yapılacak festival programında bu uçuşu gece ve ışıklı olarak yapmak istediklerini ifade etti.

İstanbul CHA

📆 10 Eylül 2012 Pazartesi 10:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR