MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Erdoğan: Hürkuş Töreni Aylar Öncesinde Planlandı, Suriye Olayı Tevafuk!
Erdoğan: Hürkuş Töreni Aylar Öncesinde Planlandı, Suriye Olayı Tevafuk!


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tamamen Türk mühendisler tarafından üretilen eğitim uçağı Hürkuş’un hangardan çıkarılması töreninin Suriye tarafından Türk uçağının düşürülmesi sonrasında gerçekleştirilmesinin bir tevafuk olduğunu söyledi. Törenin günler değil aylar öncesinden planlandığını belirten Erdoğan, “Planlanmış bir törendi. Diğeriyle bir tevafuk oldu. Günşer değil aylar öncesinden planlanmış bir törendi.” dedi.

Hürkuş’un hangardan çıkarılması töreninden sonra alanda Hürkuş’a binen Erdoğan, ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Atak helikopterlerde seri üretime başlandığını haber vere Erdoğan, şöyle devam etti: “Türkiye savunma sanayinde projelerini hayata geçiriyor. Daha önce denizde üretimini yapmaya başlamıştı, denizaltı ve fırkateynlere varıncaya kadar. Bugün bizim için çok çok anlamlı. Göktürk uydusu ayrıca anlamlı ve hayati bir proje. Bunlar Türkiye’nin nerelerden nereye geldiğini göstermesi açısından önemli. Ankara’yı savunma sanayinin merkezi haline getireceğimizi söylemiştik. Bu tesisler en güzel ispatıdır, açık ve net ispatıdır. Çalışmalar büyüyerek daha da devam edecek.”

Erdoğan, törenin Suriye tarafından Türk uçağının düşürülmesinden sonra planlanıp planlanmadığının sorulması üzerine “Daha önceden planlanmış bir törendi. Diğeriyle bir tevafuk oldu. Günler değil aylar öncesinden planlanmış bir tören.” dedi. Erdoğan, duygulanıp duygulanmadığını soran gazeteciye “Aynen kendinize de sormanız gereken bir soru.” cevabını verdi. CİHAN HABER AJANSI

📆 27 Haziran 2012 Çarşamba 17:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR