MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Bostancı, Fenerbahçe, Flaş, Genel, Toplum » Ataşehir Belediyesi 3. Çevre Şöleni Ödül Töreni Yapıldı!
Ataşehir Belediyesi 3. Çevre Şöleni Ödül Töreni Yapıldı!


Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen 3. Çevre Şöleni’nde; “En Çevreci Okul” ve “Maket Yarışması” ödül törenleri yapıldı.

05–11 Haziran Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çevre Şöleni süresince çevre bilincinin geliştirilmesi için; maket yarışması, çevre konulu tiyatro gösterimi, uçurtma şenliği, çevre yürüyüşü ve kent konseyinin düzenlediği atölye çalışması gerçekleştirilecek.

Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen ödül törenine; Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Asılsoy, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve çok sayıda öğretmen ile öğrenci katıldı.

 

 

Maket yarışmasında jüri tarafından; maketlerde ne kadar çok geri dönüşüm malzemesi kullanıldığı, doğaya zarar veren maddelerden yapılıp yapılmadığı, estetik ve maketin mesajı konularına dikkat edilerek yapılan seçimde kazananlar açıklandı.

 

Maket yarışmasında; birinci olan Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu’na dizüstü bilgisayar, ikinci olan Hasan Akan İlköğretim Okulu’na projeksiyon cihazı, üçüncü olan Halil Atamavcı İlköğretim Okulu’na handycam kamera, dördüncü olan Kayışdağı Arif Paşa İlköğretim Okulu’na proje masası ve ekipman, beşinci olan Piri Reis İlköğretim Okulu’na da masa tenisi takımı hediye edildi.

 

 

En çevreci okul yarışmasında ise; Özel Adıgüzel İlköğretim Okulu birinci olarak bir dizüstü bilgisayar kazanırken, Orhan Veli İ.Ö.O. ve Özel Bostancı İ.Ö.O. ikinciliği paylaşarak 5’er adet satranç takımı, İhsan Kurşunluoğlu İ.Ö.O. ve Fenerbahçe İ.Ö.O. da üçüncülüğü paylaşarak birer org sahibi oldu.

 

Projeye desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından, Ataşehir Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Asılsoy’a plaket verildi.

 

Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu müzik grubunun şölene katılanlara verdiği mini konser büyük ilgi gördü. Çevre Şöleni’ne katılan Ataşehir’de yaşayan Tiyatro sanatçısı Veysel Diker de kazananları tebrik etti.

Çevre ve Doğayı korumak için ne yapıldı?

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri sonrası kurulan Ataşehir Belediyesi, Başkan Battal İlgezdi’nin çevre ve doğaya duyarlılığını ön plana çıkardığı projelere imza attı. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün ülke genelinde büyük ilgi gören, çevre ve doğayı korumaya yönelik kampanyaları ve elde edilen sonuçlar ise dikkat çekici.

“Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor, Adım Adım  Engelleri Aşıyor” Kampanyası:

 

100 ton plastik kapak toplandı.

 

850 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

 

“Ataşehir Ayrı Topluyor, Geleceğini Kazanıyor” Kampanyası

 

17 bin 800 ton ambalaj atığı,

322 ton bitkisel atık yağ,

680 ton atık motor yağ,

10 ton atık pil,

6 ton elektronik atık geri dönüşüme kazandırıldı.

 

“Kutu Kutu Bisiklet” Kampanyası

 

670 bin adet metal içecek kutusu toplandı.

 

1000 adet bisiklet çocuklara verildi.

 

Galeri
📆 28 Mayıs 2012 Pazartesi 15:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR