MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Yılın Sevilen 10 Türk Sanat Müziği Korosu Belli Oldu!
Yılın Sevilen 10 Türk Sanat Müziği Korosu Belli Oldu!


Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri ve BTH TV (www.birtatlihuzur.tv.tr) işbirliği ile düzenlenen, halkın seçtiği yılın sevilen on korosu belli oldu, seçilenlere ödülleri, 22 Mayıs 2012 Salı akşamı, Kadıköy Evlendirme Salonu’nda izleyicilerin huzurunda verildi.

 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışma, interaktif TV kanalı BTH TV’de halkın oyları ile belirlendi.

 

Açılış konuşmasını yapan Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu ; “-Belediyemiz bünyesinde 65 gönüllü koromuz bulunmakta, Bunlardan 50 civarında koromuz, Türk Sanat Müziği alanında. Halk Müziği ve Klasik Müzik Korolarımız da bulunmakta. Bu nedenle BTH TV ile üç yıl önce bu yarışmayı başlattık. Seçimler tamamen internet üzerinde halk oylaması ile gerçekleştirildi.

 

Bu yıl oylamaya İstanbul genelinde 149 koro katıldı. İki yıldır bu yarışmamız İstanbul’da bulunan korolar arasında yapılıyordu. Ancak bu yıl bir değişiklik oldu ve oylamaya İstanbul dışından katılan, Gebze Belediyesi TSM Korosu da katıldı. Bu durum bize gelecek yıl bu yarışmayı Marmara Bölgesi geneline açma fikri verdi. ”Dedi.

 

Yarışmada finale kalan her koro bir şarkı ile şefleri önderliğinde performans sergilediler.

 

Ödül törenine katılan Gebze Belediye yetkilileri ve Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran birer teşekkür konuşması yaptılar.

 

On koro arasından en çok oy alan Şef Şermin Niyazi yönetimindeki Dragos Musiki Topluluğu birinci olurken, programın ikinci yarısında koroları ile Türk Müziği eserlerinden oluşan güzel bir konser verdiler.

 

Kadıköy Belediyesi Şeref Gülsün Fasıl Topluluğu 2.ci olurken, Serap Kuzey yönetimindeki Kadıköy Belediyesi Cumhuriyet Korosu ile Halil Karaduman yönetimindeki Lions korosu üçüncülüğü paylaştılar.

 

Dereceye girenler ödüllerini Nesibe Müsevitoğlu ve BTH TV Sahibi Sabih Akgün’ün elinden aldılar.

 

Tüm Koro Şefleri, ödüllerini alırken kendilerini tanıtan bir konuşma yaparken, sanata ve sanatçıya verdiği destek sebebi ile Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk’e de teşekkür ettiler.

 

Ödül törenine katılımın çok olması sebebi ile oturacak yer bulamayan izleyiciler programı ayakta izlemek zorunda kaldılar.

 

Dereceye giren diğer yedi koro şu şekilde oldu;

 

Boğaziçi Vakfı Korosu (Şef Sözer Yaşmut)

Beykoz Vakfı Korosu (Şef HildaLostar)

Kadıköy Belediyesi Vuslat TSM korosu( Şef İlter Burak Kalay)

Pendik Kültür Sanat Derneği Korosu( Şef İlter Burak Kalay)

Murat Teker Korosu

Pendik Bölge Hastanesi Korosu( Şef Pınar Yalçın)

 

 

Galeri
📆 26 Mayıs 2012 Cumartesi 13:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR