MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » İstanbul Erzurum Dernekleri Federasyonu’nunda Taşlıçay dönemi
İstanbul Erzurum Dernekleri Federasyonu’nunda Taşlıçay dönemi


Erzurum Kültürünü yaşatmak üzere İstanbul’da faaliyet içinde bulunan dernekler yakın bir geçmişte Suat Kaya başkanlığında federasyon çatısı altında toplanmışlardı.

 

 

Federasyon başkanlık görevinden işlerinin yoğun olması sebebiyle kendi isteği üzerine istifa ederek ayrılan Suat Kaya’nın yerine Başkan vekili olan Murat Taşlıçay görev almasına karar verildi.

Taşlıçay, Dadaşlar gelin birlik olalım…

Aynı zamanda Pendik – Kaynarca Erzurumlular dernek başkanı olan Murat Taşlıçay’ın ilk mesajı “Dadaşlar gelin birlik olalım! Şeklinde oldu.

Derneklerle diyalog içinde olarak üye sayımızı daha da artırmaya çalışacağız.

İstanbul’da yaşayan Erzurumlular olarak yıllardır ayrı düştüğümüz ve birlikte olmadığımız konuşuldu her yerde haklı olarak.

Çünkü her kafadan ayrı bir ses çıkıyor ve kimin ne istediği, ne dediği anlaşılmıyordu. Erzurumlu birlik istiyor, Erzurumlu kaynaşmak  istiyor, Erzurumlu sevincini ve acısını ortak paylaşmak istiyordu. Üç dört yıldır bunun temelleri atılmaya çalışılıyordu.

Vakıf ve dernekler kendi iç yapılanmasından  daha çok Erzurum’luya  ulaşmak daha çok birliktelik zemini oluşturma çabasında idi ancak bu çabalar tam filiz vermeye başlamışken içimizden bir kaç kişi daha başında bu filizleri koparmaya  ve uğurda mücadele edenlere  çelme takmaya çalışılıyordu. Neden diye sorsak bu kişilerin verecekleri cevap Erzurum için olacaktır, ancak buna insanların inanmasını beklemek gafillik olurdu.

 

İstanbul’daki yaklaşık 100-150’ye yakın Erzurum il ilçe ve köy dernekleri bulunmakta ve her geçen günde yenileri açılmaktadır. Bundan kimsenin sıkıntısı olacağını zannedmiyorum  açılsın tabi ki hizmet etsinler istediğimiz bu derneklerimizin başkan, yönetim ve üyeleri ile  kurmuş olduğumuz İstanbul Erzurum dernekleri federasyonu çatısı altında birlikte hep beraber olarak Erzurum ve Erzurum’luya en iyi bir şekilde hizmet etmek ve dostta düşmana karşı birlik ve beraberliğimizi gösterelim.

 

Kıymetli büyüklerim ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz kurmuş olduğumuz bu federasyona kendisini Erzurumlu hisseden herkesin destek vermesini önemle rica ediyorum. Çünkü gün birlik günüdür, gün kardeşlik günüdür. Bizim diğer şehirlerden neyimiz eksik Allah’a şükürler olsun örfümüz adetimiz, gelenek ve göreneğimiz olarak güzel vatanımızın güzide bir şehrine sahibiz. O zaman gelin hep beraber bunu yaşatalım ve daha ileriye taşıyalım.

Eğer bizim gibi düşünüyorsanız gelin hep beraber olalım federasyonlarımızı konfederasyona taşıyalım

Erzurum ve Erzurum’luya sahip çıkalım” dedi.

Galeri
📆 26 Ekim 2011 Çarşamba 19:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR