MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Sağlık, Toplum » Sağlık Bakanlığı’ndan “şiddete sıfır tolerans” afişleri
Sağlık Bakanlığı’ndan “şiddete sıfır tolerans” afişleri


Sağlık Bakanlığı son günlerde sağlık çalışanlarına şiddetin artması üzerine “Emeğe Saygı Şiddete Sıfır Tolerans” afişleri hazırladı.
Sağlık Aktüel’in haberine göre, Tedavi Hizmetleri Genel Müdür vekili Prof. Dr. İrfan Şencan imzalı yazıyla il sağlık müdürlüklerine gönderilen afişler başta acil servis ve poliklinikler olmak üzere vatandaşların yoğun olarak hizmet aldığı birimlerin bulunduğu uygun yerlerine asılacak.

İl Sağlık müdürlüklerine gönderilen yazıda, “Varoluş sebebi sağlığın korunup geliştirilmesi olan ve yaşam hakkının kutsallığını savunan bir mesleğin mensupları olan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemlerinin arttığı görülmektedir. Zaman ve mesai kavramı gözetmeksizin daha iyi sağlık hizmet vermek adına sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin kabul edilemeyeceği aşikardır” denildi.

Konu ile ilgili vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Sağlık Bakanlığı ve sivil toplum kuruluşlarınca ortak çalışmalar yürütüldüğü ifade edilen yazıda, “Bu bağlamda ilinizdeki Bakanlığımız hastanelerine ulaştırılan “Emeğe Saygı Şiddete Sıfır Tolerans” afişlerinin başta acil servis ve poliklinikler olmak üzere vatandaşlarımızın yoğun olarak hizmet aldığı birimlerin bulunduğu uygun yerlerine asılmasının sağlanması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

 

İSTANBUL (İHA)

📆 28 Eylül 2011 Çarşamba 14:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR