MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Eğitim, Flaş » Ataşehir’de okullar eğitime hazır

Ataşehir’de okullar eğitime hazırKısa süre önce kurulmasına rağmen Sosyal Belediyecilik anlayışını en aktif yürüten belediyelerin başında gelen Ataşehir Belediyesi tarafından ilçedeki okullara yapılan yardımlar artarak devam ediyor. Yeni eğitim-öğretim dönemi başlamadan önce ilçedeki okulların bakım-onarım işlerine katkı sağlayan Ataşehir Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da okullara ücretsiz boya yardımında bulundu.

 

Ataşehir Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler ile Veteriner İşleri müdürlükleri tarafından yapılan çalışmalarda; okulların bahçe alanları düzenlenirken bazı okullara yeni bahçe duvarları yapıldı ve duvarların üzerlerine korkuluklar eklendi. Bakım-onarım işleri yapılıp, tuvalet ve lavabo gibi ihtiyaç duyulan bölümleri tamamen yenilenen daha sonra da boyanan okulların bahçeleri asfaltlandıktan sonra yıkanarak temizlendi.

 

Okulların bahçelerinde anız temizliği de yapılan çalışmalarda ağaçlar da budandı. İç temizlikleri de yapılan okullar dezenfekte edilirken, bütün okulların çöp konteynırları yenilendi, banklar ve çöp kutuları eklendi. Anaokullarının bahçelerine kauçuk zemin, diğer okullara ise spor aletleri yerleştirildi.

 

Eğitim-öğretim yılı boyunca okul önlerinde bulunacak Ataşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ise okulların giriş ve çıkış saatlerinde öğrencilerin karşıdan karşıya geçmelerine ve trafiğin rahatlamasına yardımcı olacaklar. Ayrıca okul önlerinde araç işgalleri önlenirken, seyyar ve sağlıksız yiyecek satıcılarına da izin verilmeyecek.

 

Yeni eğitim-öğretim döneminde tüm öğrencilere başarılar dileyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’deki okulların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ataşehir Belediyesi tarafından fiziki durumlarının daha kaliteli hale getirildiğini söyledi. Sosyal belediyecilik anlayışına büyük önem verdiklerini belirten Battal İlgezdi, hastane, okul, ibadethane gibi kamuya ait birimler ile vatandaş yoğunluğunun fazla olduğu yerlere yoğun hizmet verdiklerini ifade etti.

📆 17 Eylül 2011 Cumartesi 12:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR