MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Toplum » 696 minik sporcu satranç da yarışacak!!
696 minik sporcu satranç da yarışacak!!


Altı yıldır Türkiye Satranç Federasyon’unun ana sponsorluğunu üstlenen İş Bankası’nın geleneksel hale getirdiği Minikler Satranç Şenliği 696 minik sporcunun katılımıyla bugün başladı. İş Bankası Çamlıca Tesisleri şenliğin ilk gününde minik sporcuların ve ailelerinin coşku ve heyecanına sahne oldu.

Konsantrasyon ve öğrenme üzerindeki olumlu etkileri yapılan araştırmalarla kanıtlanan satranç sporunun çok küçük yaşlardan itibaren yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte minik sporcular hem satranç oynayarak rekabet ediyor, hem de birbirinden renkli etkinliklerle eğlenme fırsatı buluyor.

Mavi, beyaz, sarı ve kırmızı olmak üzere 4 gruba ayrılan yarışmacılar sırasıyla Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri final turuna yükselmek için oynuyorlar. 26 Haziran’daki final turuna her bir seçme grubundan bayan kategorisinde 10, genel kategoride ise 15 sporcu katılmaya hak kazanacak. Minik satranççılar madalyalarını 26 Haziran Pazar günü yapılacak törenle alacak.

Türkiye’nin dört bir yanından 6-8 yaş arasındaki çocukların katılımıyla gerçekleştirilen şenlik 26 Haziran’a kadar sürecek.

 

 

📆 23 Haziran 2011 Perşembe 10:20   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR