MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Kadıköy’e amatör denizciler anıtı dikiliyor
Kadıköy’e amatör denizciler anıtı dikiliyor


Kendi yaptırdığı teknesi ‘Kısmet’  ile dünyanın çevresini dolaşan ilk Türk Denizcisi Sadun Boro’nun heykeli, Kadıköy Kalamış’a dikiliyor. Kadıköy Belediyesi, Sadun Boro, seyahatinde yanında bulunan eşi Oda Boro ve Kanarya Adalarından yanlarına aldıkları kedileri Miço’yu i Amatör Denizciler Anıtı ile  Kadıköy de  ölümsüzleştiriyor.

Kadıköy Belediyesi,  Türk Amatör Denizciliğinin duayeni  Sadun  Boro, eşi Oda ve kedileri Miço’nun , Sanatçı Ersal Yavi ve arkadaşlarının yaptığı  Sadun-Oda Boro Amatör Denizciler Anıtı’nı anıtı Kalamış Marina’ya koyarak törenle açıyor.

Türkiye de kendi teşebbüs ve teknesi ile yelkenle dünya seyahati yapan Türk denizcilerin de rölyeflerinin bulunduğu anıtın açılış törenine halen Bodrum da yaşayan Sadun Boro, Anıt Proje ekibinde bulunan gazeteci Turgay Noyan, Necati  Zincirkıran, anıtı yapan sanatçı Ersal Yavi, Heykeltraşlar Ali Yaldır, Derya Ersoy, Zafer Dağdeviren ile Ekrem Uzunoğlu’nun bulunduğu sanatçılar  ile Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve denizciliğe gönül veren amatör denizciler ve Kadıköylüler katılacak.

28 Mayıs 2011 cumartesi günü Saat: 11.00’de  Sadun-Oda Boro amatör denizciler anıtı Kadıköy Münir Nurettin Selçuk Cad. Kalamış Marina Girişinde açılacak.

 

📆 26 Mayıs 2011 Perşembe 10:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR