MENÜ ☰
Ahmet Şimşek Koleji
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Ataşehir’de okullar arasında halk oyunu mücadelesi
Ataşehir’de okullar arasında halk oyunu mücadelesi


Ataşehir Belediyesi tarafından başlatılan, okullar arası halk müziği ve halk oyunları yarışmasının ikinci kısmı olan halk oyunları dalında da final büyük çekişmeye sahne olurken, yarışmayı kazananlar belli oldu. İlçe genelinde çok sayıda okulun katılımıyla gerçekleşen halk oyunları yarışmasında öğrenciler; hem Anadolu ezgileriyle oynadıkları oyunlarla hem de rengarenk giysileriyle görsel şölen yaşattılar.

Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde gerçekleşen halk oyunları yarışmasını Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi, Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan ve Abdullah Der, Ataşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Hüseyin Çulha, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri ile çok sayıda öğrenci ve veli izledi.

Yarışma öncesi Yeditepe İşitme Engelliler Meslek Lisesi tarafından da özel bir gösteri yapıldı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun görevlendirdiği yetkililerden oluşan jüri üyeleri, beş farklı dalda yarışmaya katılan okulları değerlendirdi.

Yarışmayı kazanan okullar ve aldıkları puanlar şöyle:

Küçükler – Geleneksel

1. Şehit Öğretmen Mehmet Fidan İ.Ö.O. – 84.66

2. Yahya Kemal Beyatlı İ.Ö.O. – 83.66

3. Yeni Çamlıca Leman Ana İ.Ö.O. – 80.66

 

Küçükler – Sahnelemeli

1. Bostancı Doğa İ.Ö.O – 80.00

2. Aydın Doğan İ.Ö.O. – 76.33

Yıldızlar – Geleneksel

1. Yeni Çamlıca Leman Ana İ.Ö.O. – 82.00

2. Kemal Berktan İ.Ö.O. – 76.00

Yıldızlar – Sahnelemeli

1. Ali İhsan Hayırlıoğlu İ.Ö.O. – 85.66

2. Ali Fuat Cebesoy İ.Ö.O. – 83.33

Gençler – Geleneksel

1. Dilek Sabancı Ticaret Meslek Lisesi – 76.66

 

Galeri
📆 25 Mayıs 2011 Çarşamba 12:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

Sıra Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Fatih Karagümrük 3 2 1 0 7 2 +5 7 2021-22 UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu
2 Galatasaray 2 2 0 0 5 1 +4 6 2021-22 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Alanyaspor 2 2 0 0 4 0 +4 6 2021-22 Avrupa Konferans Ligi üçüncü eleme turu
4 Göztepe 2 1 1 0 6 2 +4 4 2021-22 Avrupa Konferans Ligi ikinci eleme turu
5 Beşiktaş 2 1 1 0 4 2 +2 4
6 Antalyaspor 2 1 1 0 3 1 +2 4
7 Hatayspor 2 1 1 0 2 0 +2 4
8 Fenerbahçe 2 1 1 0 2 1 +1 4
9 Kasımpaşa 2 1 0 1 2 1 +1 3
10 BB Erzurumspor 2 1 0 1 3 3 0 3
11 Sivasspor 2 1 0 1 2 3 -1 3
12 Kayserispor 2 1 0 1 1 2 -1 3
13 Konyaspor 1 0 1 0 0 0 0 1
14 Gaziantep 2 0 1 1 3 5 -2 1
15 Trabzonspor 2 0 1 1 1 3 -2 1
16 Gençlerbirliği 2 0 1 1 0 2 -2 1
17 Yeni Malatyaspor 2 0 1 1 1 4 -3 1
18 Denizlispor 2 0 1 1 1 5 -4 1 2021-22 1.Lig
19 MKE Ankaragücü 1 0 0 1 1 2 -1 0
20 Çaykur Rizespor 2 0 0 2 1 4 -3 0
21 Başakşehir 3 0 0 3 0 6 -6 0

BAĞLANTILAR