MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Politika » Gürsel Tekin seçim merkezi açtı
Gürsel Tekin seçim merkezi açtı


CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Kadıköy’de seçim merkezi açtı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin İstanbul’daki ilk seçim bürosunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mahallesinde açtı. İstanbul 1. Bölge 1. Sıra adayı olan Tekin, Emniyet mahallesi adıyla bilinen Üsküdar Burhaniye’deki CHP seçim bürosu açılışıyla seçim kampanyasını da başlatmış oldu.

Seçim Bürosu’nun açılışında kalabalık bir vatandaş topluluğuna seslenen Gürsel Tekin, bir gazetecinin sorusu üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a meydan okuyarak “Burası başbakanın eski mahallesi. Biz sadece burada değil Türkiye’nin her yerinde AKP’ye meydan okuyoruz” dedi.

AKP Manisa milletvekili Bülent Arınç’ın CHP ile ilgili açıklamalarına da yanıt veren Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin şunları söyledi:
“Sayın Bülent Arınç bir-iki gün önce bize din ve iman dersi vermeye kalktı. Sayın Arınç’a söyleyeceğim şudur. Özellikle siz bize din ve iman dersi veremezsiniz. Sağınıza solunuza dikkatli bakın yeter. Oralarda haramzadeleri görürsünüz. Eğer ki siz bunları görmek istemezseniz onların dosyalarını size gönderirim, görürsünüz.
Daha dün bu mahallede sıradan insanlar gibi yaşayanların bugün köşklerde, saraylarda nasıl yaşadığını herkes biliyor. Bir daha bize din iman dersi vermeye kalkarsanız cevabını çok ağır alırsınız.”
Üsküdar Burhaniye mahallesindeki açılışın ardından Mehmet Akif Caddesi ve Kağıtçıbaşı sokağında esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Tekin, hematoloji hastası Ayhan Kaleli ve Hüsniye Kaleli çiftini evinde ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini iletti.

Daha sonra CHP İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Bahri Şahin ile birlikte Kadıköy’ün ünlü Salı Pazarı’nı ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin burada da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Özellikle kadın seçmenlerin pazardaki pahalı fiyatlardan şikâyetçi olduğu Tekin burada yaptığı açıklamada “Vatandaşlar parasızlıktan pazara gelip sadece geziyorlar. Milli gelir 10 bin dolar oldu diyorlar, insanların cebinde 10 dolar yok” dedi.

Galeri
📆 26 Nisan 2011 Salı 15:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR