Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Atm’ler Kart Kullanıcılarını Bilgilendirecek !

Yayınlanma:
ABONE OL

Ortak ATM Paylaşımı kapsamında işlem yapacak olan banka kartı kullanıcılarının bankaların belirlediği hizmet bedellerini, işlem öncesinde ATM ekranlarından öğrenmelerini sağlayacak
yeni uygulama hayata geçiyor.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Ortak ATM Paylaşımı ile ilgili yeni gelişmeleri duyurdu.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından yapılan açıklamaya göre, 13 Kasım 2009 Cuma gününden itibaren, müşteri olmadığı bir başka bankanın ATM’sinden bakiye sormak veya para çekmek isteyen banka kartı kullanıcılarını işlem öncesinde ATM ekranından bilgilendirecek.

Banka kartı sahipleri, kullandıkları kartın ATM’si dışında, diğer bir ATM’den işlem yapmaları durumunda ödeyecekleri hizmet bedelini, işlem öncesinde öğrenecekler.

Bankalar tarafından belirlenen hizmet bedelleri 13 Kasım 2009 Cuma gününden itibaren ATM ekranlarına yansımaya başlayacak.

Ortak ATM Paylaşımı kapsamındaki tüm bankalar ATM banka kartı nakit çekim ve bakiye sorma işlemlerinde müşterilerinden ne kadar hizmet bedeli alacakları konusunda bilgilendirme mesajını ATM uygulamalarında her işlem öncesi gösterecek. Kart kullanıcıları söz konusu ücretlendirme ile ilgili bilgilendirme mesajı sonrası işleme devam edebilecek ya da işlemden vazgeçebilecek.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) yaptığı açıklamada, kart kullanıcılarını bilgilendirici bazı konulara yine dikkat çekti:

 Banka kartı kullanıcıları banka kartının ATM’sinden para çekme, bakiye sorma işlemlerinde hiç bir ücret ödememektedir. Bu hizmet karşılığında herhangi ek bir ücret ödenmesi kesinlikle söz konusu değildir.

 Banka kartı kullanıcılarının, ancak Ortak ATM paylaşımından faydalanmak istemesi ve banka kartı ile başka bir banka ATM’sinden para çekmesi durumunda bir hizmet bedeli söz konusudur. Ücretlendirme, tamamen bankaların kendi insiyatifleri doğrultusunda gerçekleşmektedir.

 Söz konusu hizmet bedeli, bakiye sorgulama/para çekme işleminin yapılacağı ATM’nin bankası tarafından değil, kullanıcının banka kartını kullandığı banka tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle bu bedel kullanıcının banka kartının ATM’si hariç, o banka kartı ile işlem yapılan tüm ATM’lerde aynıdır.

 Bankalar kendi müşterilerine, başka banka ATM’sinden para çekme/bakiye sorma işlemi yapmaları durumunda ödemeleri gereken hizmet bedelini, e-posta, SMS, posta gibi farklı iletişim kanalları ile de duyurmaktadır.

İlgili Haberler

Genel
20 Mayıs 2024
Mardin Basın Çalıştayı’nda Gazeteciliğin Olumsuz Etkilendiği Sebepler Konuşuldu

Gazeteciler, yeni başlattıkları Basın Platformu hareketiyle Mardin’de bir çalıştay düzenlediler. Mardin Yay Grand Oteli’de gerçekleşen Basın Platformu 2. Çalıştayı, Mardinli gazetecilerinde yer aldığı toplantıda, önemli sorunların masaya yatırılmasına ev sahipliği yaptı. Toplantıya katılan gazeteciler, gelişen teknoloji, ekonomik sıkıntılar ve sosyal medya etkisi gibi konuların basılı gazeteciliği nasıl etkilediğini derinlemesine ele aldılar. TEKNOLOJİ VE TÜKETİM ALIŞKANLIĞI […]

Ekonomi
18 Mayıs 2024
Palandöken: “Yeni bir yapılandırma kanununa ihtiyaç var”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade etti. Kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Enflasyondaki artış sadece dar gelirlileri değil esnafı da büyük […]

Basında Kadıköy
18 Mayıs 2024
Kadıköylü Yazar Özge Doğar’dan Yeni Kitap

Kadıköylü Yazar Özge Doğar’ın “Renkli Çiçeklerim Var” başlıklı yeni öykü kitabı, Ters Kule Yayınları etiketiyle çıktı. 13 öyküden oluşan kitapta Çiçekçi Kadın Pembe, kadınlığa, insanlığa, geleceğe dair öyküler anlatırken; umudun oltasına takılmamızı sağlıyor. Özge Doğar “Renkli Çiçeklerim Var” hakkında, “Toplumsal acıların, bireyi etkilememesi mümkün değil. Benim öykülerimde kadınlar eşitlikten ve özgürlükten yana bir dünya için […]

Sivil Toplum
18 Mayıs 2024
Başkan Yıldız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, Samsun`a ayak bastığı 19 Mayıs günü, milli hafızamız için çok önemli bir gündür. İstiklal mücadelemizin sembol […]