MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Toplum » Ataşehir Belediyesi tekerlekli sandalyeleri dağıtmaya devam ediyor
Ataşehir Belediyesi tekerlekli sandalyeleri dağıtmaya devam ediyor


Ataşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve bir anda tüm yurda yayılan “Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor” kampanyası kapsamında sadece Ataşehir’de 13 ton kapak toplandı. Toplanan her bir ton kapak 4 engelli vatandaşın tekerlekli sandalye sahibi olmasını sağlıyor.

Toplanan kapaklarla alınan tekerlekli sandalyeler de ihtiyaç sahiplerine hızla ulaştırılıyor. Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü’nce yürütülen kampanya birçok kurum ve kuruluşa da örnek oldu. Ataşehir sınırlarını aşan kampanya için Ankara, İzmir başta olmak üzere çok sayıda kentte toplama noktaları oluşturuldu.

Kapakları boş yere toplamadılar

Ataşehir Belediyesi tarafından 5 engelli ailesine daha yakınları için tekerlekli sandalyeler teslim edildi. Sandalye teslim töreninde engelli iki yeğeni için 4 yaşındaki kızı ve 10 yaşındaki oğlunun kapak toplayarak Ataşehir Belediyesi’ne teslim ettiklerini belirten Nebahat Karaduman duygularını şöyle ifade etti:

“Çocuklarım kapakları toplarken bizimle dalga geçenler oldu. ‘Boşuna kapak toplamayın, vermezler tekerlekli sandalye’ dediler. Kapakları teslim ettik. Sonra bir telefon geldi. Tekerlekli sandalyelerimizi alabileceğimiz söylendi. Çok şaşırdık. İnanamadık. Çok mutluyuz. Ataşehir Belediyesi’ni böyle bir projeye imza attığı için kutluyoruz. Bu tür sosyal projelerin devam etmesini istiyoruz. Bizlerde belediyemizi böyle projelerinde yalnız bırakmayacağız.”

Tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine dağıtan Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Haluk Tamgaç ve Zafer Nuhoğlu ise Ataşehir Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projelerinin devam edeceğini belirttiler. Ataşehirlilerin sosyal sorumluluk projelerine destek vermelerinin öneminin altını çizdiler.

Galeri
📆 12 Kasım 2010 Cuma 11:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR