MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş » Uluslar Arası Başarı: Cambridge Ödülleri
Uluslar Arası Başarı: Cambridge Ödülleri


Marmara Eğitim Kurumları Özel Marmara İlköğretim Okulumuzdan 2008/2009 öğretim yılında Cambridge Üniversitesi CESOL sınavlarına katılarak başarılı olan 196 öğrenciye sertifikaları 15 ekim 2009 Perşembe günü yapılan bir törenle verildi.

Törene katılan British Council yetkilisi Seda Hanoğlu, sınavların önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmasında Seda Hanoğlu ‘’uluslar arası geçerliliği ve güvenirliği olan Cambridge üniversitesi İngilizce Dil Yeterlilik sınavlarında öğrencilerin 4 dil becerisinin-dinleme ve anlama, okuma ve anlama konuşma, yazma ölçüldüğünü belirtti ve ancak kendine güvenen, iddialı okulların öğrencilerini bu sınavlara yönlendirdiğini ‘’belirtti.

Seda Hanoğlu Özel Marmara İlköğretim Okulunun sınavlardaki ortalamalarını açıklayarak başarısını vurguladı. Geçtiğimiz öğretim yılında sınava katılan 196 öğrencimizle Özel Marmara İlköğretim Okulu İstanbul ve Türkiye ortalamalarının üzerinde bir sonuç almıştır.
Sertifika töreninden önce öğrencilerimiz geçen yıl okulumuzda yapılan İNGED-Marmara Okulları İngilizce Tiyatro Festivalinde ödül kazandıkları oyunu, bir kez daha sergileyerek, velilerimizin ve öğrencilerimizin coşkulu bir gün yaşamışlardır.

📆 17 Ekim 2009 Cumartesi 14:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR