MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Manşet, Toplum » Balnak Gebze’de Yeni Ofisini Açtı…

Balnak Gebze’de Yeni Ofisini Açtı…Türkiye’nin önde gelen lojistik markalarından BALNAK Lojistik, yurtiçi ve yurtdışında müşterilerine daha yakın olabilmek ve daha iyi hizmet verebilmek için bölge ofis sayısını gün geçtikçe arttırıyor.

İstanbul Anadolu yakası ve özellikle Gebze ve Kocaeli bölgesindeki müşterilerine daha yakın olarak bölgedeki firmalara daha kaliteli hizmet verecek. Gebze’de açılan satış ofisinde lojistik ile ilgili her türlü talep ve teklife kısa sürede yanıt verilebilecek ve zaman tasarrufu sağlanacaktır.

BALNAK, uluslararası taşımalarda yılda yaklaşık 20 bin araç hareketi ile 120 bine yakın yük taşımaktadır. Doğu Avrupa, Balkanlar, Rusya, Türk Cumhuriyetler, Suriye, Kuzey Irak, İran ve Fas’a direkt parsiyel ve komple kara yolu servisleri olan Balnak aynı zamanda vagon ve konteyner ile yapılan demiryolu taşımalarında da Türkiye’nin üç büyük şirketinden biridir. BALNAK, kara, deniz, hava ve demiryolu taşımacılığını müşterilerine özel çözümlerle sunan ülkemizin sayılı firmalarından biridir.

BALNAK‘ın yurt dışı operasyonlarda lider firma olduğunu ve FMCG, Otomotiv, İlaç sektörlerinde dünyanın lider kuruluşlarına depolama, paketleme ve yurt içi dağıtım hizmetleri verdiğini belirten Balnak Pazarlama ve Satış Koordinatörü Emre Yenal şunları söyledi: “BALNAK olarak yurt içinde toplam 210 bin metrekare depolama alanında FMCG, Perakende, Otomotiv, Tekstil ve Yapı sektörleri için depolama ve katma değerli hizmetler sunuyoruz. Müşterilerinin tedarik zinciri yönetiminde etkin rol oynayan BALNAK, aynı zamanda müşterilerine depoladığı malları adreslere teslim edebilen geniş bir dağıtım ağına sahip. Yurt çapında 15 aktarma merkezimiz ve yurt içi nakliye operasyonlarında 30 yıllık bir birikimimiz var. Yurt dışında ise zaten Türkiye’nin lider lojistik firmalardan biri olarak biliniyoruz. Dünyanın herhangi bir yerindeki bir ürünü yine dünyanın istenen başka bir bölgesine istenen zamanda ulaştırabiliyoruz. Balnak’ın en önemli özelliklerinden biri de, hem uluslararası hem de yurtiçi ayağının çok iyi olması.”

“Kara Afrika Krizde Sektör Için Umut Işığı Oldu”

Lojistik sektörü için Avrupa trafiği krizle birlikte çok ciddi şekilde düşüş gösterdiğini belirten Yenal “Yalnızca belli bölgelere taşıma yapanlar, Avrupa’ya odaklananlar, ya da tek taşıma modelini benimseyenler krizden daha çok etkilendi. BALNAK ise her sektör ve bölge ile çalıştığı için krize daha rahat göğüs gerdi. Krizden etkilenen müşteri ve sektörleri. diğer iş ortakları ve sektörlerle kompanse edebildi. Ancak biz BALNAK olarak 2009 yılının ilk 8 ayını değerlendirdiğimizde rakiplerimizin tersine geleceğe güven ve umutla bakıyoruz” dedi.

Mevcut ve muhtemel müşterilerin ilgisinin Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya yöneldiğini görerek hemen harekete geçtiklerini kaydeden Yenal “Her iki bölgede de yapılandık, gücümüzü oralara aktardık. Kuzey Afrika’da en geç 2010’un ilk 4 ayı içerisinde bir büro açılışı gerçekleştireceğiz. Dünyanın heryeri bizim için aynı önemi arzediyor. Ancak Avrupa pazarı hala vazgeçilemeyecek en önemli pazar olarak görülüyor” şeklinde konuştu.

“İnşaat Sektöründe Yurt İçi Ve Dışında Önemli Bir Oyuncuyuz!”

Lojistik sektörünün oluşturduğu fırsatlar ve tekrar canlanmaya başlayan inşaat sektöründeki yeni pazar imkanlarını da değerlendiren Yenal şunları söyledi: “Balnak, inşaat ve yapı malzemeleri sektörünün önde gelen oyuncularına, ihtiyaca özel uygulamalar yapmaktadır. Üretici firmaların İstanbul dışında kurulu fabrikalarından teslim alınan ürünler, Balnak’ın yurt içi dağıtım ağı sayesinde tüm Türkiye’de ki bayii ve distribütörlere ulaştırılmaktadır. Özellikle hasarsız ve zamanında teslimatın çok önemli olduğu bu sektörde, yıllardan beri kalite standartlarını devamlı arttırarark müşterilerine hizmet veren Balnak, Yurt içinde kurulu 210.000 metrekare büyüklüğünde ki 10 deposu, Türkiye’nin çeşitli illerinde kurulu 15 aktarma merkezi ve yıllık 180.000 araçlık taşıma kapasitesi ile sektörün en önemli temsilcilerindne biridir. Türk inşaat firmalarının tüm dünyada yapmış oldukları değerli projeler için uluslararası taşımalar yapan Balnak, özellikle komple gemi kiralamaları, büyük makine parklarının taşınması, gabari dışı malzemelerin ulaştırılmasında görev almaktadır. Türkiye ve varış ülkesinde yerel hizmetlerin sağlanması sayesinde kapıdan kapıya hizmet veren Balnak, tüm Türk inşaat sektörünün vazgeçilmez lojistik çözüm ortağı olmayı başarmıştır.”

Etiketler: , ,
📆 14 Ekim 2009 Çarşamba 15:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR