Deneme Bonusu Veren

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Perinçek, Rusya’ya saldırı, Türkiye’ye saldırıdır!

Yayınlanma:
ABONE OL

Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB), başkent Moskova’daki konser salonuna düzenlenen silahlı saldırıda en az 40 kişinin öldüğünü, 100’den fazla kişinin ise yaralandığı olayla alakalı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek geniş bir açıklama yaparak;  “Rusya’ya saldırı, Türkiye’ye saldırıdır” dedi.

#image_title

Perinçek açıklamasında;

 

  • Moskova’daki terörün arkasında bir tek Biden’ı görebiliyoruz. Üç nedenle: Birincisi, Avrupa’yı Ukrayna savaş cephesine itmek. İkincisi, Trump’ın iktidar hamlesinin önünü kesmek. Üçüncüsü, belki de Rusya’yı bir hesaplaşmanın içine çekmek.

 

  • İnsanlık yeniden bu yol ağzındadır. Savaşı önleyecek devrim kuvvetlerinin anahtarı ise, Çin Halk Cumhuriyeti ve Türkiye ile Fransa ve Almanya’daki Milliyetçi güçlerin elindedir.

 

  • AK Parti iktidarı, sahte tarafsızlık politikasıyla Türkiye’nin dostlarını kaybediyor, ülkemizin enerji güvenliğini, vatan güvenliğini ve ekonomisini tehlikeye atmaktadır. Bu sahte tarafsızlık siyaseti, kimseye güven vermiyor ve artık sorgulanmaktadır.

 

  • Türkiye, tarih yapacağı bir sürece girmiştir. Bütün millî güçleri savaşı önlemek, enerji güvenliğimizi korumak, dış ticaretimize vurulan prangaları kırmak, üretim ekonomisini kurmak ve güvenliğimizi sağlamlaştırmak için, Asya mevzilerinde öncü konuma yerleşmeye ve Rusya ile dayanışmamızı sağlamlaştırmaya çağırıyoruz.

 

Öncelikle Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Putin’e ve kardeş Rusya halkına başsağlığı diliyoruz.

Moskova’da Rus Devletini ve halkını hedef alan terör saldırısı, aynı zamanda Türkiye’ye saldırıdır.

Türkiye ve Rusya, bugün Atlantik emperyalizmine karşı mücadelede insanlığın ön cephe ülkeleridir.

Rusya, Türkiye’nin doğal müttefikidir.

Rusya, Türkiyemizin hem ekonomide hem de güvenlikte en yakın ortağıdır. Ukrayna’ya İHA ve SİHA veren, mühimmat temin eden AK Parti yönetimi, Türkiye’nin enerji güvenliğini dinamitler ve dış ticaretini ağır bunalıma sürükler, üretime zarar verir ve fiyat artışlarını kışkırtır.

#image_title

SIRADAN BİR TERÖR EYLEMİ DEĞİL

Moskova’daki terör eyleminin kurbanı olan insan sayısına ve sarsıntının şiddet ölçülerine bakarsak, benzer terör eylemleri yaşandı ve yaşanıyor. Ancak bu eylem, çok farklı. Denebilir ki, dünyada yeni bir sürecin perdesini açıyor. Gelecek günlerin habercisi olan, çok ciddî bir girişimle karşı karşıyayız.

Moskova’daki terör eylemini tezgâhlayan güç, kışkırttığı süreçleri bilmektedir. O süreçler, bir terör örgütünün çapının çok ötesindedir.

 

BİDEN ABD’SİNİN DERİN DEVLETİ

TEZGÂH BAŞINDA

Dünyanın ve Türkiye’nin gedikli terör uzmanları, ellerinde Nat Pinkerton’un büyüteciyle Moskova eylemini yapan terör örgütünün parmak izlerini aramaya ve tartışmaya başladılar. Bu da bir güvenlik görevidir kuşkusuz. ABD Derin Devletinin tırnaklarının ve köpek dişlerinin güvenliği elbette! Terör örgütünün kimliği üzerine gevezelikler, aslında Biden’ın terör aygıtının üzerini örtüyor.

Evet Biden! Çünkü Moskova’daki terörün arkasına bakarsak, bir tek Biden’ı görebiliyoruz. Üç nedenle:

         Birincisi, Avrupa’yı Ukrayna savaş cephesine itmek. Fransa ve Almanya’da ölüme gidecek delikanlıları coşturmak için, savaş tamtamlarından daha etkili uyuşturuculara gerek var. Ancak Almanya ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde bugün ABD denetimine karşı Rusya dostu olan Le Pen’in partisi ve Alternatif Parti gibi Milliyetçi Partiler güçleniyor ve iktidara ilerliyor. Bu durumda ABD’nin işi zordur ve büyük kışkırtmalara ihtiyacı vardır.

İkincisi, Trump’ın iktidar hamlesinin önünü kesmek. Öyle bir hamle ki, Trump ABD Derin Devletinin kırmızı çizgilerine dayanmıştır ve O’nu püskürtecek kuvvet, artık Okyanus ötesi tertiplerdedir.

Üçüncüsü, belki de Rusya’yı keskinleşen bir hesaplaşmanın içine çekmek.

 

RUSYA “ÖZEL ASKERÎ OPERASYON” DÜZLEMİNDEN

SAVAŞ DÜZLEMİNE GEÇTİ

Rusya, Ukrayna’ya yaptığı askerî müdahaleyi düne kadar “Özel askerî operasyon” diye tanımlıyordu. Resmî açıklamalarda artık “savaş” kavramı kullanılıyor. Dahası Rusya, varlığını tehlikede görürse, taktik nükleer silah kullanabileceğini de açıkladı. Rus Devleti, eğer savaş istemiyorsa ABD saldırganlığını durdurması için, dünya kamuoyunu uyardı.

 

DÜNYADAKİ CEPHELEŞME KESKİNLEŞİYOR

VE BOY ÖLÇÜŞMEYE GİDİYOR

Biden, Putin’in yüksek bir oyla Devlet Başkanı seçilmesini kendi üslûbuyla tebrik etti. Ancak bu tebrik, Rusya’yı çok sert yanıtlar vermeye kışkırtıyor. Rusya devletinin Medvedev’in ağzından açıkladığı ilk yanıt, “ölüme ölüm, kana kan” olmuştur. Uygulanacak şiddetin çapının düşman güçleri dehşete düşürecek boyutlarda olduğu kanısı yaygındır. İşte önemli olan, bu tırmanmanın nereye varacağıdır.

Aslında zaman Rusya’dan yana işliyordu. Rusya, Ukrayna cephesinde Atlantik güçlerine karşı zafere ilerliyor. Filistin cephesinde ABD ve İsrail’in yenilgisi gözüküyor. Dolar saltanatı çöküyor ve ABD’nin başına Trump geliyor.

ABD, zamanın Rusya’dan ve Yükselen Asya’dan yana işlediğinin farkındadır. Moskova’daki terör eylemini tezgâhlayan Biden ABD’si, barışçı yoldan kaybetmek yerine savaşı göze alan bir süreci kışkırtmaktadır.

 

ÇILGINLIĞIN KÖKÜNDEKİ ÇARESİZLİK

Savaşın yayılmasını tetikleyen çılgınlığın nedeni, ABD’nin ve Zelenski türünden işbirlikçilerinin çaresizliğidir. Savaşı önleyecek etken ise, bu çaresizliğin daha da ağırlaştırılması olacaktır. Biden’ın başını çektiği savaş güçleri, yalnızlaştırılmalı ve büyük güçlerle karşı karşıya geldiğini anlamalıdır.

 

 

 

SAVAŞ TEHDİDİNİ ÖNLEYECEK ANAHTAR GÜÇLER:

TÜRKİYE VE ÇİN HALK CUMHURİYETİ

Ya devrim savaşı önler, ya da savaş devrime yol açar. İnsanlık yeniden bu yol ağzındadır. Savaşı önleyecek devrim kuvvetlerinin anahtarı ise, Çin Halk Cumhuriyeti ve Türkiye ile Fransa ve Almanya’daki Milliyetçi güçlerin elindedir.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Tayvan Boğazı’ndaki kararlılığı, ABD’yi iki cephede savaş tehdidiyle karşı karşıya getirir ve dizginler.

Türkiye ise, Batı Asya’da komşuları Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Rusya dayanışmasını güçlendirmede anahtar ülkedir. Suriye ve Irak’ın kuzeyinde PKK/PYD/YPG/PEJAG ve DEAŞ türünden ABD güdümlü terör örgütleri, bölge ülkelerinin ortak askerî harekâtıyla temizlenebilir. Türkiye’nin buna karar vermesi, tarihî bir görevdir.

Moskova’daki terör, biz Asyalılara birleşin çağrısıdır. Asya uygarlığının yükselişi, şu anda Doğu Avrupa, Doğu Akdeniz ve Filistin cephelerinde sınav veriyor.

 

AK PARTİ İKTİDARININ İÇİNE ÇEKİLDİĞİ TUZAK

AK Parti iktidarı, 2023 baharında ABD ve İsrail ile uyumlu bir stratejiye yönlendirilerek tuzağa çekildi.

Hükümet, o tuzakta Rusya, Filistin, Suriye, İran ve Çin’den uzaklaştırılıyor.

Hükümet, o tuzakta Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katılmasını onaylayarak ABD tehdidine yeni alanlar açtı.

Türkiye o tuzakta PKK, FETÖ ve DEAŞ terörüne nefes alma fırsatı veriyor.

Türkiye, o tuzakta Rusya’yı, İran’ı küstürüyor ve enerji güvenliğini tehlikeye atıyor. Ayrıca kendisini Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta yalnızlaştırıyor.

 

FELÂKET GETİREN SAHTE TARAFSIZLIK

Sahte tarafsızlık nedeniyle tehlikenin namlusundayız.

AK Parti iktidarı, sahte tarafsızlık politikasıyla enerji güvenliğini, vatan güvenliğini ve ekonomisini tehlikeye atmaktadır.

AK Parti iktidarı, ABD güdümlü İsrail yandaşı Zelenski’ye silah yardımı yapıyor, Rusya’ya ise başsağlığı mesajı yolluyor.

AK Parti iktidarı, ABD baskısıyla Rusya’ya ve İran’a yaptırıma boyun eğiyor. Putin’e ise tebrik telgrafı çekiyor.

AK Parti iktidarı, Çin’in toprak bütünlüğünü tehdit eden ABD güdümlü bölücülükten elini çekmiyor.

Bu sahte tarafsızlık siyaseti, kimseye güven vermiyor ve artık sorgulanmaktadır.

İlk iki ticaret ortağımız Rusya ve Çin. Enerjimizin yüzde 68’ini Rusya’dan sağlıyoruz.

Uygulanan tarafsızlık sahte olmanın ötesinde, Türkiye ekonomisi ve enerji güvenliğini tehlikeye atmaktadır.

Tarafsızlık savaşa davettir. Çünkü savaş, tarafsızlıkla değil, savaş tehdidine karşı cephe tutarak önlenir.

NATO’dan çıkalım, savaşı önleyelim.

AK Parti iktidarında ve bu Meclisle NATO’dan çıkamıyorsak, hiç olmazsa NATO ülkelerini ABD baskısıyla savaşa sürüklenmekten kurtaracak girişimlerde bulunalım. Almanya ve Fransa gençliğine, “ABD’nin kirli çıkarları uğruna ölmek istiyor musunuz” çağrılarında bulunalım.

Dünyadaki çelişmelerin keskinleştiği bu ortamda tarafsız olan, bertaraf olur.

Türkiye bertaraf olmayacağına göre, Türk milleti AK Parti iktidarını sırtından atar.

 

TARİHİN SAATİ HIZLANDI

Türkiye, tarih yapacağı bir sürece girmiştir.

Savaş tehdidini önleyecek ve ekonomimizi ayağa kaldıracak olan Üreticilerin Millî Hükümetine giden süreç hızlanmıştır.

Vatan Partisi olarak bütün millî güçleri savaşı önlemek, enerji güvenliğimizi korumak, dış ticaretimize vurulan prangaları kırmak, üretim ekonomisini kurmak ve güvenliğimizi sağlamlaştırmak için, Asya mevzilerinde bizi bekleyen öncü konuma yerleşmeye ve Rusya ile dayanışmamızı sağlamlaştırmaya çağırıyoruz” dedi.

İlgili Haberler

Belediye
16 Nisan 2024
İBB MECLİSİ 9. DÖNEM İLK OTURUMU İMAMOĞLU TARAFINDAN AÇILDI

İBB 9’ncu seçim dönemi ilk oturumu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden üçüncü kez başarıyla çıkan Başkan Ekrem İmamoğlu tarafından açıldı.  Oturumu açmadan önce, toplam 315 kişiden oluşan İBB Meclis üyelerinin ellerini tek tek sıkan İmamoğlu, “31 Mart 2024 seçimlerinde halkımız, demokratik hakkını kullanmış ve İstanbul’u 5 yıl daha yönetmemiz yönünde bizlere vazife vermiştir. 5 yıl […]

Basında Kadıköy
09 Nisan 2024
KADIKÖY BELEDİYE MECLİSİ, MESUT KÖSEDAĞI BAŞKANLIĞINDA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kadıköy Belediyesi’nin 31 Mart yerel seçimler sonucunda oluşan yeni meclisinin ilk toplantısı Belediye Başkanı Mesut Kösedağı başkanlığında gerçekleşti. Kadıköy Belediye Meclisi yeni döneminin ilk toplantısını yaptı. Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı başkanlığında 9 Nisan Salı günü Kozyatağı Kültür Merkezi’nde bulunan Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya siyasi partilerin ilçe başkanları ve Kadıköylüler katıldı. Meclisin ilk toplantısında Meclis […]

Genel
09 Nisan 2024
Tatil Fotoğraflarınız: Hırsızlara Davetiye mi, Keyifli Anılar mı?

Sosyal Medyanın Hırsızlık İstatistikleri Üzerindeki Etkisi Son yıllardaki istatistikler, bayram ve ara tatiller gibi yoğun dönemlerde artan hırsızlık vakalarına dikkat çekiyor. Ancak bu artışın arkasında yalnızca geleneksel yöntemlerin değil, aynı zamanda dijital dünyanın etkisinin de olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte, hırsızlar giderek daha sofistike ve planlı bir şekilde işlerini yürütüyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, […]

Genel
07 Nisan 2024
MABEL MATİZ’DEN SABA TÜMER’E ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Saba Tümer’in yapımcılığını Hann Yapım’ın üstlendiği, Peyman’ın sponsorluğunda kendi kanalında yayınlanan “Saba Tümer’le” isimli YouTube programının bu haftaki konuğu Mabel Matiz oldu. Mabel Matiz, Hann Sahne’nin ev sahipliği yaptığı, Saba Tümer’in YouTube programı “Saba Tümer’le” de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aşk Aşeriyorum İLGİLİ HABER Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen görevine başladı Saba Tümer, programının […]