Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Flaş

Kız Kulesi Yüzme Yarışları büyük ilgi gördü

Yayınlanma:
ABONE OL

İSTANBUL(CİHAN)- Üsküdar Belediyesi ile İstanbul Yüzme İl Temsilciliği’nin işbirliği sonucunda boğazın akıntılı sularında gerçekleştirilen yüzme yarışlarına Üsküdarlılar büyük ilgi gösterdi.

Harem ile Kızkulesi arasındaki 400 metrelik parkurda düzenlenen Kız Kulesi Yüzme Yarışması’na 11 kategoride 205 sporcu katıldı. Erkeklerde 4.05.21’lik derecesiyle Barış Hayırsever, bayanlarda ise 4.52.00’lık derecesiyle Özge Durukan birinci oldular.

15 yüzme hakeminin gözetiminde düzenlenen yarışmada yüzücülerin güvenliği Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı tarafından sağlanırken, Kız Kulesi üzerinden ve sahil boyunca binlerce sporsever ilk kez düzenlenen Kız Kulesi Yüzme Yarışması’nı ilgiyle izledi.

Yarış süresince Saltanat Kayığı üzerinde yüzücülere eşlik eden katip ve katibeler görsel anlamda yarışa büyük zenginlik kattı.

KARA: GELENEKSEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, yıllardır bir gelenek halinde süren Katibim Şenlikleri’ne bu yıl spor faaliyetlerini de eklediklerini ve bu yüzme yarışlarını geleneksel hale getirmek isteriklerini söyledi.

Kültür ve sanat ağırlıklı yapılan Katibim Şenlikleri’nin Üsküdar için bir değer olduğunu da belirten Başkan Kara, ”Katibim Şenlikleri yıllardır yapılıyor bu yıl bir farklılık olsun ve buna sporu da katalım dedik. İstanbul’un dünyaya yansıyan silüeti, ülke tanıtımı için her zaman kullanılan bir figür olan Kız Kulesi ve böylesine mükemmel bir boğaz varsa yüzme de olsun istedik.” dedi.

Yarışlara ilginin beklenenden daha fazla olduğunu da belirten Başkan Kara, gerekli tedbirleri de aldıklarını belirterek, ”Hucüm bot, federasyonumuz, balık adamlar yanımızda oldu. Akıntılı bir bölge onun için tedbirlerimizi de aldık. Görsel olarak da güzel bir yer, bundan sonra geleneksel hale getireceğiz ve daha sonraki yıllarda da uluslararası iyi bir yarış olacaktır.” diye konuştu.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Yarış sonunda dereceye giren sporculara ödüllerini AKP İstanbul Milletvekili İrfan Gündüz, Kaymakan Süleyman Erdoğan ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara verdi.

İlk üçe giren sporcular ve elde ettikleri dereceler şöyle;

Erkekler:

Barış Hayırsever: 4.05.21

Birkan Kordan: 4.10.09

Onur Coşkun: 4.12.87

Bayanlar:

Özge Durukan: 4.52.00

Eylül Kürklü: 5.02.50

Bağdat Türkyılmaz: 5.55.28.

İlgili Haberler

Basında Kadıköy
20 Mayıs 2024
Duman’ın “Erzurum’a Selam Söyle’nin ardından, “Kars’a Selam Söyle” kitabı yayınlandı

Marmara Üniversitesi öğretim üyelerinden Erzurumlu Prof. Dr. Halûk Harun Duman, Erzurum’u konu alan iki kitapla birlikte bir de Kars’ı konu alan yeni bir kitap yayımladı. Kitaplar hakkında değerlendirme yapan Duman, “Çok zengin anılar ve tarihsel bilgiler içeren kitaplar her iki şehrin 1960-1985 yıllarına ışık tutan ilginç bilgilerden oluşuyor. Adeta şehrin gizli tarihi sayılabilecek kitaplarla hiç […]

Genel
20 Mayıs 2024
Mardin Basın Çalıştayı’nda Gazeteciliğin Olumsuz Etkilendiği Sebepler Konuşuldu

Gazeteciler, yeni başlattıkları Basın Platformu hareketiyle Mardin’de bir çalıştay düzenlediler. Mardin Yay Grand Oteli’de gerçekleşen Basın Platformu 2. Çalıştayı, Mardinli gazetecilerinde yer aldığı toplantıda, önemli sorunların masaya yatırılmasına ev sahipliği yaptı. Toplantıya katılan gazeteciler, gelişen teknoloji, ekonomik sıkıntılar ve sosyal medya etkisi gibi konuların basılı gazeteciliği nasıl etkilediğini derinlemesine ele aldılar. TEKNOLOJİ VE TÜKETİM ALIŞKANLIĞI […]

Ekonomi
18 Mayıs 2024
Palandöken: “Yeni bir yapılandırma kanununa ihtiyaç var”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade etti. Kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Enflasyondaki artış sadece dar gelirlileri değil esnafı da büyük […]

Basında Kadıköy
18 Mayıs 2024
Kadıköylü Yazar Özge Doğar’dan Yeni Kitap

Kadıköylü Yazar Özge Doğar’ın “Renkli Çiçeklerim Var” başlıklı yeni öykü kitabı, Ters Kule Yayınları etiketiyle çıktı. 13 öyküden oluşan kitapta Çiçekçi Kadın Pembe, kadınlığa, insanlığa, geleceğe dair öyküler anlatırken; umudun oltasına takılmamızı sağlıyor. Özge Doğar “Renkli Çiçeklerim Var” hakkında, “Toplumsal acıların, bireyi etkilememesi mümkün değil. Benim öykülerimde kadınlar eşitlikten ve özgürlükten yana bir dünya için […]