Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Cumhurbaşkanlığından Asgari Ücret açıklaması beklentileri azalttı

Yayınlanma:
ABONE OL

Milyonlarca vatandaş Asgari Ücretin ne kadar olacağını merak ediyor. 1 Aralık cuma günü başlayacak Asgari Ücret görüşmeleri öncesi vatandaşlar beklentiyi düşürdü. Özellikle Cumhurbaşkanlığından yapılan peş peşe açıklamalar, Asgari Ücret zammı hakkında fikir verdiği söylendi. Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz Asgari Ücretle ilgili son dakika açıklamalarda bulundu!

Cevdat Yılmaz’dan Asgari Ücret açıklaması!

Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz Asgari Ücretle ilgili son dakika yaptığı açıklamada “Bu yıl asgari ücret artışı, enflasyonun çok üzerinde oldu. Üstüne bir de asgari ücrete kadar olan ücretlere vergi muafiyeti getirildi. Bunun bütçeye maliyeti 500 milyar lira oldu.

Elbette işçilerimizin refah beklentileri, işletmelerimizin de rekabet gücünü devam ettirme, istihdamı devam ettirme gibi beklentileri olacaktır. Kamu kesimi bu dengeyi gözetecektir diye düşünüyorum..

Fedakarlık zamanı!

Enflasyonla mücadele toplumsal fedakarlık gerektiriyor. Kısa vadede belki bazı zorluklar yaşayacağız ama orta-uzun vadede daha sağlıklı bir şekilde refahımızı arttırmış olacağız. İşin özü bu.” diyerek konuştu.

“Büyük beklenti içinde olmayın” olarak anlaşıldı!

Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın açıklamarı sonrası vatandaşlar Asgari Ücret ve emekliler için büyük beklenti içerisinde olmayın mesajı alındığı iddia edildi. Özellikle 2024 yılının daha zorlu günler olarak geçeceği düşünülüyor. Hal böyle olunca Asgari Ücretle çalışanlar bu akşam itibariyle gardı düştü!

“Ancak seçimler unutulmamalı” kısmı da var!

Büyük bir beklenti içerisinde olmayıncılar kadar, Cevdet Yılmaz’ın açıklamaları sonrası bir çok vatandaş belediye seçimlerini unutmayın mesajı da verdi. Belediyele seçimlerini kazanmak istiyorlarsa Asgari Ücretli ve emekliye bu dedikleriniz yapamazsınız olarak yorumlandı.

 

İlgili Haberler

Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL'ye satılacak...
Ekonomi
08 Mart 2024
Herkes yükseltti Renault Clio düşürdü; Bu model sadece 620.000 TL’ye satılacak…

Mart ayında fiyatlar yükseldi. Şubat ayındaki kampanyalar mumla aranmaya başlandı. Ancak Renault’dan sevindiren haber geldi. Herkes fiyatları yükseltirken Renault yeni elektrikli Clio modelinde fiyatları düşürdü Şubat ayında başlayan otomobil çılgınlığının Mart ayında da devam etmesi bekleniyordu. Ancak markalar yeni aya yeni zamlarla birlikte girdi. Haliyle otomobil almak yine hayal oldu. Böyle düşünenler için en çok […]

En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın
Ekonomi
08 Mart 2024
En ucuz otomobiller belli oldu; Bu listeye bakmadan araba almayın

Şubat ayında otomobil satışları yüzde 40 oranında arttı. Geçtiğimiz ay otomotiv şirketlerinin başlattığı kampanyaları kaçıranlar gözünü Mart ayına dikti. Hem kampanyalar hem de Mart ayındaki en ucuz otomobil modelleri belli oldu. İşte KİA’dan Hyundai’e, Volkswagen’den Togg’a kadar en ucuz otomobil listesi haberimizde… Devletin otomobil piyasasına yaptığı sıkılaştırma politikalarından sonra satışlar patladı. Firmalar fiyatları düşürdü. Bahçeşehir […]

Ekonomi
28 Şubat 2024
SGK girişi olanlar dikkat! Emekli maaşları değişti!

Emekli maaşları değişti! Emekli maaş hesaplarında son dakika değişiklik. Ne kadar emekli maaşı alırım? E-devlet üzerinden emekli maaşları son dakika değişikliğe gidildi. Emekli maaşları ne kadar oldu? En düşük emekli maaşı hesapları nasıl değişti. Ne kadar emekli maaşı alırım, ne kadar emekli maaşı alıyorum sorusu artık e-devlet üzerinden yapılıyor. Sigorta girişi olanların bu sistem üzerinden […]

Ekonomi
18 Şubat 2024
Ziraat Hesabınıza 7600 TL Yatmış Olabilir! SMS Atarak Kontrol Edin!

Ziraat Bankası hesabınıza her ay ödenen devlet yardım parası yattı mı kontrol edebilirsiniz. Eğer bu destek parasını almıyorsanız başvuru nasıl yapılır yazımızda yer veriyoruz. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Ziraat Bankası aracılığıyla yapılan ödemeye ilişkin nasıl başvuru yapabileceğiniz ve ödeme hesabınıza yatmış mı sorgulayabileceğinize dair bilgi vereceğiz. Evde bakım maaşı, yaşlı, engelli veya bakıma […]