Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Meslek Liseliler İçin “İGDAŞ Altın Bilezik Eğitim Programı” başladı

Yayınlanma:
ABONE OL

“İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen, “Okul-istihdam işbirliği alanında örnek teşkil edebilecek bir program hazırladık. Sürdürdüğümüz ‘Altın Bilezik Eğitim Programı’ sonunda, başarılı öğrencileri İGDAŞ’ta ‘iş başı’ için bekliyor olacağız. Çekirdekten yetişecek bu gençler, böylelikle okul bitince iş güvencesine kavuşurken; biz de İstanbul için İGDAŞ’ta daha emin bir gelecek hazırlayabileceğiz” diye konuştu.

İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen, 6 Mart 2023 tarihinde İstanbul’da 6 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için başlattıkları “İGDAŞ Altın Bilezik Eğitim Programı”nın ayrıntılarını, yazılı bir açıklama ile kamuoyuna paylaştı.

Genel Müdür Dr. Özmen açıklamasında, sektörün nitelikli teknik personel ihtiyacının karşılanması için bir süredir çeşitli projeler geliştirdiklerini belirtti.

Mesleki ve teknik liselerle de bu bağlamda çalışmalarının “eğitim-istihdam” işbirliği alanında örnek teşkil edebilecek bir düzeye ilerlediğini belirten Dr. Özmen, açıklamasına şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında İstanbul’da 16 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine uygulamalı teknik eğitimi kapsayan “İGDAŞ Eğitim Günleri” projemizi, bir adım daha ileriye taşıdık.  

‘İGDAŞ Altın Bilezik Eğitim Programı’ adını verdiğimiz yeni projemizle, bu kez biz okullara giderek; öğrencilere kendi sıralarında eğitim veriyoruz. Programın ikinci aşamasında ise uygulamalı eğitimler başlayacak. Bu eğitimler ise yakın zamanda hayata geçirdiğimiz İGDAŞ Ünalan Uygulamalı Eğitim Merkezimizde gerçekleştirilecek.

Böylece deneyimli mühendis ve teknisyenlerimizden, yani usta öğreticilerimizden oluşan 32 kişilik eğitmen kadromuz, kritik ‘saha’ bilgilerini öğrencilerimize yine sahada aktarabilecekler.

 “Genç istihdama katkı sunacağız”

Program kapsamında eğitim alan öğrencilerin daha sonra İGDAŞ’ta staj programına alınacaklarını ifade eden Dr. Özmen, açıklamasına şöyle devam etti: 

İGDAŞ Altın Bilezik Eğitim Programımızın iki temel amacı var. Öncelikle doğal gaz sektörüne teknik kapasitesi ve donanımı yüksek kalifiye insan gücü kazandırmak istiyoruz. Bunu da İGDAŞ’ın uzmanlığı ve teknik aklıyla pekiştirerek yapmayı önemsiyoruz. Bir diğer amacımız ise genç istihdama katkı sunmak. Ama bundan da öte tüm sektörlere bu yönde örnek olabilecek bir modeli hayata geçirmek.

“5 yıllık protokoller üzerinden projemizin ufkunu geleceğe taşıdık”

 “Programa dahil olan 6 okulumuzla yaptığımız 5 yıllık protokollerle de projeyi resmileştirdik ve böylece ufkumuzu şimdiden geleceğe taşıdık” diyenDr. Özmen,eğitimin programa katılan okullardaki  “Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme” alanının, “Tesisat ve Enerji Sistemleri” dalını seçmiş 10. 11. ve 12. sınıflara devam eden öğrencilere yönelik olduğunu kaydetti.

12. sınıf öğrencilerinin sömestr sonunda staj programına alınacağını ve yaz sonunda programın başarılı ilk mezunlarının, ‘iş başı’ yapabileceklerini ifade eden Dr. Özmen’in verdiği bilgiye göre,Altın Bilezik Eğitim Programı’na dahil olan okullar şöyle:

1.         Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

2.         Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

3.         Ümraniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

4.         Pendik Borsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

5.         Zincirlikuyu İSOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

6.         Sultanbeyli Sultan Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İlgili Haberler

Ekonomi
18 Mayıs 2024
Palandöken: “Yeni bir yapılandırma kanununa ihtiyaç var”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade etti. Kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Enflasyondaki artış sadece dar gelirlileri değil esnafı da büyük […]

Basında Kadıköy
18 Mayıs 2024
Kadıköylü Yazar Özge Doğar’dan Yeni Kitap

Kadıköylü Yazar Özge Doğar’ın “Renkli Çiçeklerim Var” başlıklı yeni öykü kitabı, Ters Kule Yayınları etiketiyle çıktı. 13 öyküden oluşan kitapta Çiçekçi Kadın Pembe, kadınlığa, insanlığa, geleceğe dair öyküler anlatırken; umudun oltasına takılmamızı sağlıyor. Özge Doğar “Renkli Çiçeklerim Var” hakkında, “Toplumsal acıların, bireyi etkilememesi mümkün değil. Benim öykülerimde kadınlar eşitlikten ve özgürlükten yana bir dünya için […]

Sivil Toplum
18 Mayıs 2024
Başkan Yıldız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, Samsun`a ayak bastığı 19 Mayıs günü, milli hafızamız için çok önemli bir gündür. İstiklal mücadelemizin sembol […]

Genel
17 Mayıs 2024
İlayda Emir; Bu sezon erkek giyimi son derece şık olacak

2024 Takım Elbiselerine İlginç Tanıtım..   İlayda Emir markasının Son koleksiyonu için İstanbul’un muhteşem boğazında özel bir etkinlik gerçekleştirildi.. Deneyimli fotoğrafçılar Semih Palancı ve Reza Salgın’ın fotoğraflarını çektiği ve özel çekimlerde bulunduğu organizasyonu Bilal Baştemur otuzbeş başarılı modelle çekimleri marmaranın muhteşem mavisinde tekne turunda gerçekleştirdi. Stylingi Gamze Topal ile çalışan marka yeni ve farklı bir […]