Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

“Rai Home” Showroom Pendik Kurtköy’de açıldı

Yayınlanma:
ABONE OL

Erzurumlu iş insanı Yavuz ÇOBAN Kazasker’de “Rai Mücevherat” adıyla başladığı ticaret hayatına hali hazırda bugün 3 dükkanla devam ederken ve tam da bu tarihlerde 20. yıl kutlamalarına hazırlanırken; eşi Meryem Çoban’ın hayalini gerçekleştirerek kuyumculuk sektörünün dışında farklı bir alanda hizmet vermeye başladı.

Geniş ürün yelpazesi ve seçkin çeşitleriyle “ RAİ HOME “ adıyla piyasaya hızlı bir giriş yaparak adından söz ettiren Meryem Çoban’a ait showroom 12 Kasım 2022 Cumartesi günü Pendik Kurtköy’de açıldı.

Sektördeki firmaların yanı sıra yoğun bir katılımla açılışı yapılan showroomda ev aksesuarları, ev tekstil ürünleri ve gümüşler bulunmakta.

Kadınların çalışma yaşamına katılımının artmasıyla kadın girişimci sayısının son yıllarda artış gösterdiği görülmekte. Rai Home firmasının sahibi Meryem hanımda bu girişimci kadınlardan biri. Hayalini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyor son günlerde. Bizde kendisinden neler hissettiğini bizimle paylaşmasını istedik.

“ Uzun bir yol hikâyesi Rai Home. Vakit zaman bu zamanmış diyelim. 3 çocuklu bir Anne ve ev hanımıyım aslında. Hobi olarak başladığım, kendi zevkimle hazırladığım masa örtülerim, peçetelerim ve yatak takımlarımı kullandıkça beğenilmesi ve akabinde ısrarla istenmesi neticesinde bir geçiş dönemi olan instagramda takipçilerimle buluştum.

Artık bir ilham kaynağım vardı. Müşterilerim. Çok yönlü bakış açısıyla hepsinden gelen istekleri değerlendirerek geniş bir ürün yelpazesi oluşturdum kendime. Evimin bir katını atölye haline getirmiştim dikiş makinalarım, rengarenk iplerim ve çeşit çeşit kumaşlarım. Günümün çoğu Atölyem de geçiyordu. Gün geçtikçe artan siparişler ve müşteri portföyü beni bugünlere getirdi.

İnsanların hayalleri olmalı ve  bu hayallerini gerçekleştirebilecek cesareti de olmalı tabii ki . O hayalini gerçekleştirirken seni anlayacak seni dinleyecek ve sana inanacak insanları etrafında görmek motivasyonu arttırıyor.

Ben hayalimi gerçekleştirdim evet! Hayali olan kadınlara örnek bir model oldum. Benimle birlikte bu mağazada çalışan, emek veren altı bayan arkadaşım daha var. İşin atölye ve tezgah kısımlarında onlarla birlikte işbölümü yaparak çalışıyoruz. Birlikte güzel bir ekip olduk. Memleketimiz Erzurum’da bir şube açmamız için istekler var. Bu bizi mutlu etmesini yanında motive ediyor demek ki başarılı olduk. Bu süreçte yanımda olan herkese aileme, çocuklarıma, arkadaşlarıma ve dostlarıma çok teşekkür ediyorum.

Rai Home Kurtköy Yenişehir Mahallesi, Mustafa Akyol sokak, Arven Merlin Sitesi No: 7 de hizmet veriyor. Firmanın instagram adresi: raihome_25  & raihome_luxury

İlgili Haberler

Basında Kadıköy
18 Mayıs 2024
Kadıköylü Yazar Özge Doğar’dan Yeni Kitap

Kadıköylü Yazar Özge Doğar’ın “Renkli Çiçeklerim Var” başlıklı yeni öykü kitabı, Ters Kule Yayınları etiketiyle çıktı. 13 öyküden oluşan kitapta Çiçekçi Kadın Pembe, kadınlığa, insanlığa, geleceğe dair öyküler anlatırken; umudun oltasına takılmamızı sağlıyor. Özge Doğar “Renkli Çiçeklerim Var” hakkında, “Toplumsal acıların, bireyi etkilememesi mümkün değil. Benim öykülerimde kadınlar eşitlikten ve özgürlükten yana bir dünya için […]

Sivil Toplum
18 Mayıs 2024
Başkan Yıldız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, Samsun`a ayak bastığı 19 Mayıs günü, milli hafızamız için çok önemli bir gündür. İstiklal mücadelemizin sembol […]

Genel
17 Mayıs 2024
İlayda Emir; Bu sezon erkek giyimi son derece şık olacak

2024 Takım Elbiselerine İlginç Tanıtım..   İlayda Emir markasının Son koleksiyonu için İstanbul’un muhteşem boğazında özel bir etkinlik gerçekleştirildi.. Deneyimli fotoğrafçılar Semih Palancı ve Reza Salgın’ın fotoğraflarını çektiği ve özel çekimlerde bulunduğu organizasyonu Bilal Baştemur otuzbeş başarılı modelle çekimleri marmaranın muhteşem mavisinde tekne turunda gerçekleştirdi. Stylingi Gamze Topal ile çalışan marka yeni ve farklı bir […]

Basında Kadıköy
16 Mayıs 2024
FENERBAHÇE PARKI’NDAKİ FENER KÖŞKÜ HAMAMI İÇİN RESTORASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Kadıköy Belediyesi, Fenerbahçe Parkı’nda bulunan Osmanlı dönemine ait olduğu bilinen yaklaşık 600 yıllık Fener Köşkü Hamamı’nın restorasyonu için çalışmalara başladı. İstanbul 5 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından onaylanan proje kapsamında tarihi hamamın yenilenmesi ve yeniden turizme kazandırılması hedefleniyor. Kadıköy; Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine ait birçok tarihi ve kültürel mirasa ev sahipliği […]