MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş » Eyüboğlu’nda Veli Sempozyumu
Eyüboğlu’nda Veli Sempozyumu


İyi bir veli olmak için bu sefer anne, babalar ders başı yapıyor.

Türkiye’de ilk kez Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından başlatılan, anne ve babalara derslerin nasıl işlendiğini uygulamalı olarak gösteren Veli Sempozyumu’nun dokuzuncusu bu yıl 10 Ekim’de gerçekleşecek.

Farklı içeriği ve uygulanış biçimiyle Türkiye’de ilk kez Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından 2001 yılında başlatılan Veli Sempozyumu, ailelere çocuklarının eğitim konusunda daha aktif rol alma imkanı sağlıyor. Sempozyumda derslerin akademik içeriği anlatılıyor ve velilerle birlikte model dersler işleniyor. Öğretmenler ve uzmanlar tarafından yapılan sunumlarda çocuğun başarısı için okul ve aile işbirliği ile neler yapılabileceği ele alınıyor.

Bu yıl 3 oturumdan oluşan sempozyumda, farklı içeriğe sahip 15 konu ele alınacak. Dr. Nevin Dölek’in “Çocuğumuzun hayat başarısını nasıl engelliyoruz?” sunumu ile başlayacak olan sempozyum, “İngilizce artık ana dile daha yakın”, “Çocuğunuzun sanal dünyasında sizin yeriniz neresi?”, “Fen Bilimleri eğitimlerinin amaçları ve standart sınavlar” gibi sunumlarla devam edecek.

“Çocuğunuzun sanal dünyasında sizin yeriniz neresi” oturumunda, “Teknolojinin en son imkânlarını çocuklarımıza kullandırırken, o imkânlarla birlikte gelen etik ve yasal sorumlulukları da bilinçli ebeveynler olarak aktarmamız gerekiyor. Peki, bu aktarımı nasıl yapmalıyız? Neleri bilmeliyiz, nelere dikkat etmeliyiz, nasıl sınırlamalıyız?” sorularının cevapları yapılan sunumlar ile ebeveynlere aktaracaklar.

“Sınava hazırlanan aile!” oturumunda ise, “Sınav döneminde çocuklarımızın ruh sağlığını korumak adına neler yapıyoruz ya da neler yapmalıyız? Sınava hazırlanan anneler babalar olarak en uygun aile tutumları nelerdir? Kaygılarınızla nasıl başa çıkabilirsiniz? Sınavların sizin için anlamı ne?” gibi her anne babanın yanıt aradığı sorular uzmanlar tarafından ele alınacak.

Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nda her yıl ekim ayında düzenlenen sempozyumun amacı; anne ve babanın, çocuğun eğitim hayatında aktif rol almasını sağlamak, çocuk ile aile arasında iletişimi güçlendirmek. Bunun yanı sıra sempozyum çerçevesinde, çocukların fiziksel, bilişsel, duygusal ve sosyal gelişim yaşandığı ergenlik dönemi hakkında ebeveynleri bilgilendirmek hedefleniyor.

Öğretmenler ve uzmanlar tarafından ilköğretimden liseye kadar tüm seviyelere yönelik konuların ele alınacağı sempozyumda veliler istedikleri sunumları izleyebilecekler.

9. Eyüboğlu Veli Sempozyumu

Tarih : 10 Ekim, Cumartesi
Saat : 09.30-13.00
Yer : Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsü

Detaylı bilgi için;

Bir İletişim
Ece Özden
0212 256 49 91 – 0532 587 85 55 – eceozden@biriletisim.com.tr

📆 03 Ekim 2009 Cumartesi 12:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR