Deneme Bonusu Veren

Slot Siteleri: Hayalleri Gerçekleştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İmamoğlu’ndan, Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nda Uğur Dündar’a tebrik ziyareti

Yayınlanma:
ABONE OL

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı’na seçilen duayen gazeteci Uğur Dündar’a tebrik ziyaretinde bulundu. “Bugün Türkiye’de en büyük sorun nedir’, diye düşünsek; herhalde ayrıştırma, kutuplaştırma duyguları çok yüksek” diyen İmamoğlu, “Politik alanda, siyaset alanında var olan bu bölünmeyi tam tersine kucaklaştıran, buluşturan bir mecra olarak bu alanı çok güçlü bir biçimde kullanabiliriz. İstanbul’da da bunun en güçlü temsilcileri Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş olur” ifadelerini kullandı. Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nda gerçekleştirilen ziyaret sonunda Dündar, İmamoğlu’na sırt numarası “61” olan Fenerbahçe forması hediye etti.

KADIKÖY / İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz 10 Nisan’da yapılan seçimde Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı’na seçilen duayen gazeteci Uğur Dündar’a tebrik ziyaretinde bulundu. Fenerbahçe Ülker Stadyumu Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen ziyarette İmamoğlu’na Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ve İBB Sözcüsü Murat Ongun eşlik etti. Dündar’a tebriklerini ileten İmamoğlu, “Birincisi; zaten farklı bir platformdaki birlikteliğimiz ve hoş sohbetimiz, süreçlere dair ışık tutuşumuz zaten bizim dünyamızda olan değerli büyüğümüzsünüz. İstanbul’un üç önemli camiasından biri olan Fenerbahçe’nin Divan Kurulu Başkanı seçilmemiz bizim için samimiyetin ayrı bir sayfasını açmış oldu. Dolayısıyla başarılar dileriz. Tabii çok asil bir kurumda, asil bir görev. Yolunuz açık olsun” dedi.

DÜNDAR: “SPOR; DOSTLUK, BARIŞ VE SEVGİDİR”

Fenerbahçe’nin kökü Kuvâ-yi Milliye’ye dayanan çok önemli bir kurum olduğunu hatırlatan Dündar da İmamoğlu’na, “Cumhuriyetle özdeş olmuş çok değerli bir sivil toplum kuruluşu. Yaklaşık 25-30 milyonluk bir camia. Burada, Türkiye’nin ihtiyacı olan birlik ve bütünlüğü sağlayabilmek amacıyla, elimizden gelen tüm gayreti gösterme çabasındayız. Zaten sporun da dostluk, barış, sevgi mesajı olduğuna öteden beri inanmış bir kişi olarak bu misyonu heyetimizle birlikte yerine getirmeye gayret edeceğiz” yanıtını verdi.

İMAMOĞLU: “SPORU, SANATI VE KÜLTÜRÜ CÖMERTÇE İNSANLARA KAVUŞTURALIM”

“Sporun çok ciddi iyileştirici ve birleştirici gücü var” diyen İmamoğlu ise, şunları söyledi:

“Toplum nezdinde çok faydalı alanlara kavuşabileceğini de biliyorum. Sporun içinden de gelmiş bir insan olarak bunu söylüyorum. Bazen kendi görev alanımızda da arkadaşlarla konuşurken sporu, sanatı ve kültürü çok cömertçe sahada insanlara kavuşturalım diyoruz. Çünkü inanılmaz bir ihtiyaç var. Hiç tahmin etmediğimiz, toplumun katmanlarını bir araya getirir ve orada inanılmaz birliktelikleri yaşatır. ‘Bugün Türkiye’de en büyük sorun nedir’, diye düşünsek; herhalde ayrıştırma, kutuplaştırma duyguları çok yüksek. Politik alanda, siyaset alanında var olan bu bölünmeyi tam tersine kucaklaştıran, buluşturan bir mecra olarak bu alanı çok güçlü bir biçimde kullanabiliriz. İstanbul’da da bunun en güçlü temsilcileri, bizim için simgeleri Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş olur. Tabii ki çok güzide tarihi kulüpleri, kurumları İstanbul’umuzun var. Ama bu 3 büyük kulübümüz başka bir durumda. Bu bağlamda biz de kurumsal her türlü iş birliğine hazır olduğumuzu, diğer kulüplerimizle olduğu gibi hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz. İnsanların da buna ihtiyacı var. Fazlasıyla zaten kutuplaşma pozisyonunu başka mecralarda önümüze koyan ülkemizdeki bazı gerçeklerin karşısında, bu alanda bambaşka bir bütünleşmeyi sağlayabiliriz.”

DÜNDAR’DAN “ÖZENLİ DİL” ÇAĞRISI

İmamoğlu’nun ardından söz alan Dündar da “Bu ekonomik kriz dönemlerinde, ekonomik sıkıntılar yoğunlaştığı zamanlar, insanların neredeyse hayatta tutunabilecekleri en önemli dallardan biri, destekledikleri futbol takımının başarısı oluyor. Dolayısıyla burada son derece dikkatli bir dil kullanmak gerekiyor. Ben, 2001 krizinde de yöneticilik yaptım kulüpte. Şampiyon olduk o sene. Ve gerçekten özenli bir dil kullandık. Rakiplerimizin yöneticilerini, futbolcularını, taraftarlarını rencide etmemek ve ayrışmayı değil de tam tersine, bir arada kaynaşmayı, bütünleşmeyi sağlayabilecek söylemleri dile getirdik herkese. Bu dönemde de yine Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Ve bu ihtiyacı giderecek en önemli güçlerden biri de spor, spor platformu, dostluk ve kardeşlik platformu” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU: “İBB OLARAK İŞ BİRLİĞİNE AÇIĞIZ”

İmamoğlu, Dündar’ın sözlerine, “Beraber çok ortak dil birliği oluşturduğumuz geçmiş deneyimlerimizde, sizinle oluşturduğumuz o dil birliğinde, bu anlamda deneyimlerimizde biz de İBB olarak her türlü diyaloğa açık, iş birliğine açık, projelere açık… Hatta belki diğer kulüplerin de Divan Kurulu Başkanları bir araya getirirsiniz, hep beraber olursunuz. İşlem ve eylemin önünde duran çok saygıdeğer kulüp başkanlarımız var; o ayrı. Ana Divan Kurulu biraz daha olaya tepeden bakan, daha başka bir kurumsallık perspektifinden bakan bir heyet olduğu için, belki öyle bir araya gelişle, bambaşka bir perspektifle, bizimle iş birliğinde çok enteresan bir danışma kurulu gibi oluşturabiliriz İstanbul’da” katkısını sundu. İmamoğlu, “Bizler artık belli bir yaşam birikimine sahip, bazı değerlendirmeleri sağlıklı biçimde yapabilecek, neredeyse camialarımızın senatosu gibi düşünülebilecek akil insanlar topluluğuyuz. Üzerimize çok büyük sorumluluk düşüyor. Bu sorumluluğu da müdrikiz, gereğini de sonuna kadar yapacağız” diyen Dündar’a, “Biz de o iş birliğinde masaya gelmeyi, İstanbul halkı adına seve seve her türlü katkı sunmayı ortaya koyarız” karşılığını verdi.

Dündar, konuşmaların ardından İmamoğlu’na sırt numarası “61” olan Fenerbahçe forması hediye etti. İmamoğlu da Dündar’a, İBB Yayınlarından çıkan bir kitap seçkisi iletti.

İlgili Haberler

Dünyadan
17 Nisan 2024
Başkan Yıldız’ın yeğeni Doruk Erol Çevik Eskrim Dünya Şampiyonu oldu

İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız’ın yeğeni Doruk Erol Çevik Gençler ve Yıldızlar Eskrim Dünya Şampiyonası’nda yıldız erkekler epede dünya şampiyonu oldu. İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız’ın yeğeni Doruk Erol Çevik eksrim de Dünya Şampiyonu oldu. Milli gururumuz Çevik, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da devam eden Gençler ve Yıldızlar […]

Belediye
16 Nisan 2024
İBB MECLİSİ 9. DÖNEM İLK OTURUMU İMAMOĞLU TARAFINDAN AÇILDI

İBB 9’ncu seçim dönemi ilk oturumu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden üçüncü kez başarıyla çıkan Başkan Ekrem İmamoğlu tarafından açıldı.  Oturumu açmadan önce, toplam 315 kişiden oluşan İBB Meclis üyelerinin ellerini tek tek sıkan İmamoğlu, “31 Mart 2024 seçimlerinde halkımız, demokratik hakkını kullanmış ve İstanbul’u 5 yıl daha yönetmemiz yönünde bizlere vazife vermiştir. 5 yıl […]

Genel
09 Nisan 2024
Tatil Fotoğraflarınız: Hırsızlara Davetiye mi, Keyifli Anılar mı?

Sosyal Medyanın Hırsızlık İstatistikleri Üzerindeki Etkisi Son yıllardaki istatistikler, bayram ve ara tatiller gibi yoğun dönemlerde artan hırsızlık vakalarına dikkat çekiyor. Ancak bu artışın arkasında yalnızca geleneksel yöntemlerin değil, aynı zamanda dijital dünyanın etkisinin de olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte, hırsızlar giderek daha sofistike ve planlı bir şekilde işlerini yürütüyorlar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, […]

Genel
07 Nisan 2024
MABEL MATİZ’DEN SABA TÜMER’E ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Saba Tümer’in yapımcılığını Hann Yapım’ın üstlendiği, Peyman’ın sponsorluğunda kendi kanalında yayınlanan “Saba Tümer’le” isimli YouTube programının bu haftaki konuğu Mabel Matiz oldu. Mabel Matiz, Hann Sahne’nin ev sahipliği yaptığı, Saba Tümer’in YouTube programı “Saba Tümer’le” de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aşk Aşeriyorum Saba Tümer, programının ikinci bölümünde çok sevdiği Mabel Matiz’i ağırladı. Tümer’in; “Bazen ruhun, bedenin […]