Slot Siteleri

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kadıköy Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Tüketicilerin efsane ismi Mehmet Sevim mezarı başında anıldı

Yayınlanma:
ABONE OL

Tüketiciyi Koruma Derneği Merkez Yönetim Kurulu 2005 yılında vefat eden Mehmet Sevim’i mezarı başında andılar.

YAŞAMINI TÜKETİCİ HAKLARI MÜCADELESİNE ADAMIŞ ONURSAL GENEL BAŞKANIMIZI ÖLÜMÜNÜN 17.YILINDA SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE ANIYORUZ.

Tüketici hareketinin ilk ve en eski derneği olan 32 yıllık bir mücadelenin temsilcisi Tüketiciyi Koruma Derneği’nin 2. Genel Başkanı aynı zaman da Onursal Genel Başkanımız gerçek bir mücadele insanı Mehmet Sevim’in ölümünün 17. yıldönümünde saygı, sevgi ve özlemle anmaktayız.

Yaşadığı süreye birçok başarı ve mücadele sığdıran, tüketici hareketine ivme kazandıran Mehmet Sevim’i bir kez daha anıyor, hatırasının önünde saygıyla eğiliyoruz.

Mücadelesi, mücadelemizdir.

    İşsizlik, pahalılık, zam, zulüm, hukuksuzluk, eşitsizlik denilen şey KAPİTALİST SİSTEM’in ürünü olup yapısı gereği dönemsel olarak krizlere girer.

        Bu krizlerin çözümü için de kapitalizm bazen dünya savaşları bazen bölgesel savaşlar çıkarır, halkları şu ya da bu şekilde birbirine düşman eder. Aşırı tüketimi pompalar. Örgütsüz halk yığınlarını kendine köle etmek ister.

       Bugün ülkemizin tam da içine düşürüldüğü durum budur. 84 milyon nüfusumuzun en az 70 milyonu, bir avuç para babası olan tefeci, bezirgân çapulcunun kârlarına kâr katma pahasına en geniş toplum kesimlerine yaşattığıdır.

        Ancak ne yazık ki en geniş halk yığınları örgütsüzdür. TÜKODER, pahalılık illetinden olumsuz etkilenen bütün tüketicilerin örgütüdür.

        Durumlarımız ve çıkarlarımız bir olan tüm tüketici kardeşlerimizi, pahalılığa, yoksulluğa ve açlığa karşı TÜKODER çatısı altında birleşmeye, omuz omuza mücadeleye çağırıyoruz.

Mehmet Sevim vefat edeli 17 yıl oldu

Güçlüyü koruyan SİSTEM’in geniş halk yığınları aleyhine yarattığı ve yaratacağı tüm  olumsuz etkileri görerek, örgütümüz TÜKODER’İn Genel Başkanlığı’nı yıllarca yürüten  ve  aramızdan  amansız  bir  hastalığın ayırdığı Onursal Genel  Başkanımız  Mehmet  Sevim’in 17,ci ölüm yıldönümünde, onun bize emanet  ettiği, Tüketici Hak İhlallerine ve güçlü olan şirketlere karşı güçsüz olan tüketicileri korumak, tüketicilerin bilincini artırmak ve örgütlülüğünü sağlamak üzere mücadele yürüten TÜKETİCİYİ  KORUMA  DERNEĞİ (TÜKODER) olarak, hepimizi YAKAN  ELEKTRİK ZAMLARI’nı başa  alarak  ZAMLARIN GERİ  ALINMASINI  TALEP  EDİYORUZ.

        Ülkenin koskoca elektriği, toplam 21 elektrik dağıtım bölgesinde özelleştirme yolu ile yok pahasına şirketlere satılanlar, kamulaştırılarak; temel tüketim ihtiyacı olan elektrik, kamu hizmeti olarak verilmelidir.

        KAMUNUN MALI, KAMUYA İADE EDİLMELİDİR.

        EN BAŞTA ELEKTRİK ZAMLARI OLMAK ÜZERE, HALKIMIZA DAYATILAN TÜM ZAMLAR GERİ ÇEKİLMELİDİR.

       İSTEMLERİMİZİN KALICI OLABİLMESİ İÇİN TÜM TÜKETİCİLERİ TÜKODER’DE ÖRGÜTLENMEYE ÇAĞIRIYOR, YAŞAMINI TÜKETİCİ HAKLARI MÜCADELESİNE ADAMIŞ ONURSAL GENEL BAŞKANIMIZI SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE ANIYORUZ.

ANILARI MÜCADELEMİZDE YAŞAMAYA DEVAM EDECEKTİR.

İlgili Haberler

Ekonomi
18 Mayıs 2024
Palandöken: “Yeni bir yapılandırma kanununa ihtiyaç var”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade etti. Kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Enflasyondaki artış sadece dar gelirlileri değil esnafı da büyük […]

Sivil Toplum
18 Mayıs 2024
Başkan Yıldız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, Samsun`a ayak bastığı 19 Mayıs günü, milli hafızamız için çok önemli bir gündür. İstiklal mücadelemizin sembol […]

Genel
17 Mayıs 2024
İlayda Emir; Bu sezon erkek giyimi son derece şık olacak

2024 Takım Elbiselerine İlginç Tanıtım..   İlayda Emir markasının Son koleksiyonu için İstanbul’un muhteşem boğazında özel bir etkinlik gerçekleştirildi.. Deneyimli fotoğrafçılar Semih Palancı ve Reza Salgın’ın fotoğraflarını çektiği ve özel çekimlerde bulunduğu organizasyonu Bilal Baştemur otuzbeş başarılı modelle çekimleri marmaranın muhteşem mavisinde tekne turunda gerçekleştirdi. Stylingi Gamze Topal ile çalışan marka yeni ve farklı bir […]

Basında Kadıköy
16 Mayıs 2024
FENERBAHÇE PARKI’NDAKİ FENER KÖŞKÜ HAMAMI İÇİN RESTORASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Kadıköy Belediyesi, Fenerbahçe Parkı’nda bulunan Osmanlı dönemine ait olduğu bilinen yaklaşık 600 yıllık Fener Köşkü Hamamı’nın restorasyonu için çalışmalara başladı. İstanbul 5 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından onaylanan proje kapsamında tarihi hamamın yenilenmesi ve yeniden turizme kazandırılması hedefleniyor. Kadıköy; Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine ait birçok tarihi ve kültürel mirasa ev sahipliği […]