SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Dijital Pazarlama Kanalları Nelerdir?

Yayınlanma:
ABONE OL

Geleneksel pazarlama yöntemlerinden farklı olarak, ürün ya da hizmetlerin dijital mecralarda pazarlanmasını ifade eden dijital pazarlama, birden çok kanal üzerinden uygulanmaya konulabilir. İnternet kullanımlarının artmasıyla birlikte hayatlara dahil olan bu pazarlama sayesinde, milyarlarca kitleye daha kısa sürelerde seslenebilmek ve markalaşma yolunda adımlar atabilmek son derece mümkündür.

Doğru bir stratejik yönetim dahilinde sergilenmesi gerekli olan dijital pazarlama yaklaşımları, profesyonel danışman desteği doğrultusunda yapılmalıdır. Bu noktada sıralanabilecek olan pazarlama kanalları arasında seo, arama motoru optimizasyonu anlamını taşır.

Bir başka ifadeyle, en çok kullanılan arama motorlarında ürün ya da hizmetlerinizin üst sıralarda görünürlük kazanabilmesi, arama motoru optimizasyonu dahilinde gerçekleşmiş olur. Bu doğrultuda; Google için optimize edilen ürünleriniz doğru yaklaşımlarla en üst sırada yer alacaktır.

Dijital Pazarlama Kanalları Çalışmaları Nelerdir?

Dijital pazarlama kanalları arasında yer alan içerik pazarlama, reklamdan ziyade, hedef müşteri kitlelerine blog, video, resim gibi onların ihtiyacı olan içeriklerin üretilmesi anlamına gelir. Bu kapsamda; hedef müşteri kitlenizin ürün ya da hizmetlerinizde aradığı özellikler ya da yaklaşımlar daha kısa sürede tespit edilebilir.

Doğrudan reklam sunumu yerine, yaratıcı içeriklerle enginleştirilmiş olan dijital platformunuz, kalıcılık açısından da size uzun vadede yarar katacaktır. Bunun yanında; Google’ın ulaştığı hemen her yerde reklam yapabilme kolaylığı olarak tanımlanabilen ads, kapsamlı bir reklam sağlayıcı olarak karşımıza çıkar.

Bunların yanında sıralanabilecek olan; sosyal medya reklamları da bir diğer dijital pazarlama kanalı olmaktadır. Bu noktada; dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya reklamcılığı dahilinde, Facebook ve Instagram reklamcılığı yer alır.

Sosyal Medya Reklamı Neden Önemli?

Kişiler sosyal medya hesaplarında gezinirken sunmuş olduğunuz ürün ya da hizmet hakkında daha kısa sürede fikir sahibi olabilirler. Bunu sağlamanın yolu ise, doğru bir profesyonel desteğiyle sosyal medya danışmanlığı kapsamında mümkündür.

Aynı zamanda; geniş kitlelere erişim için de son derece elverişli bir sağlayıcı olan sosyal medya reklamcılığı için Less Medya danışmanlığında profesyonel medya yönetimi desteği alınabilir. Sunduğunuz ürün ya da hizmet için hedef kitleniz hangi sosyal mecrada daha çok zaman geçiriyor ise, o doğrultuda bir stratejik yaklaşım desteği alınabilir.

Benzer nitelikte; dijital mecralarda milyarlarca kişiye ulaşabilmenin en kısa adımı olan sosyal medya reklamcılığı, uygun zaman koşulları dikkate alınmadan ve hedef kitlelerin ihtiyaçları saptanmadan yapıldığında olumlu neticeler vermeyecektir. Tam aksine, zaman ve maliyet kayıpları yaşanmasına sebebiyet verecektir.

Bunların önüne geçebilmenin en doğru yolu ise, profesyonel bir danışmanlık desteğiyle yola çıkmakla mümkündür. Bu konuda ve ihtiyaç duyulan dijital pazarlama kapsamında destek alabilmeniz mümkündür.

Doğru Mecra ile Doğru Yaklaşımlar

Dijital platformlarda pazarlama sağlayabilmenin ilk koşulu, hedef müşteri kitlenizin en çok hangi mecraya ihtiyaç duyduğunun saptanması olmaktadır. Bu kapsamda, doğru mecralarla zamanında reklam olanakları için hedef kitlenizin ihtiyaçlarını belirlemekte yardımcı danışman desteği önemli bir yere sahiptir.

İlgili Haberler

Teknoloji
20 Şubat 2024
Yeni çıkan GSM operatörü Netgsm’den Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’a gözdağı! İşte paket fiyatları

Türkiye telekomünikasyon sektörüne yeni bir oyuncu katıldı: Netgsm. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone’un ardından sektöre adım atan dördüncü operatör, 0510 ile başlayan numaralarıyla dikkat çekiyor. Netgsm, sunduğu çeşitli paket seçenekleriyle rekabeti kızıştırıyor. İşte Netgsm‘in kullanıcılarına sunduğu paket fiyatları ve detayları. Netgsm Paket Seçenekleri ve Fiyatları Netgsm’in açıklamasına göre, paket fiyatları kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş durumda. […]

Teknoloji
05 Şubat 2024
Apple Vision Pro fiyatı açıklandı! Bilimkurgu değil gerçek!

Apple’ın büyük bir heyecanla beklenen yeni ürünü Apple Vision Pro, piyasaya sürüldü. AR/VR teknolojisini bir araya getiren bu karma gerçeklik gözlüğü, kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunuyor. Apple Vision Pro, şirketin resmi satış noktası Apple Store aracılığıyla tüketicilere sunulmaya başlandı. Peki, Apple Vision Pro’nun fiyatı ne kadar? Apple Vision Pro ile Yepyeni Bir Deneyim! Apple Vision […]

Teknoloji
01 Şubat 2024
Elon Musk’tan dehşete düşüren teknoloji! Zihin kontrolü geliyor

Elon Musk’ın sahibi olduğu ABD’li nöroteknoloji şirketi Neuralink, bir insana beyin çipi yerleştirmesiyle gündeme geldi. Bu gelişme, bilim dünyasında büyük ilgi uyandırdı. Musk, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, Neuralink tarafından ilk defa bir insana beyin çipi implantı yapıldığını duyurdu ve bu sonuçların “umut verici” olduğunu ifade etti. İşte bu önemli gelişmeyle ilgili daha fazla bilgi: Beyin […]

Teknoloji
26 Ocak 2024
İnstagram çoktü mü? Instagram’a ne oldu, neden açılmıyor, ne zaman düzelir?

Instagram’da yaşanan erişim sorunları, dünya genelindeki kullanıcılar arasında yaygın bir konu haline gelmiştir. Bu sorunlar, çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilmekte ve kullanıcıların uygulamayı düzgün bir şekilde kullanmasını engelleyebilmektedir. İnstagram çoktü mü? 26 Ocak 2024 tarihinde Instagram’la ilgili yaşanan sorunlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için yaptığım aramada, konuyla doğrudan ilgili bir bilgiye rastlamadım. Ancak, Instagram’ın zaman zaman […]