MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum, Yaşam » İçişleri Bakanlığı taksi şoförlerinin uyması gereken 12 kuralı hatırlattı

İçişleri Bakanlığı taksi şoförlerinin uyması gereken 12 kuralı hatırlattıİçişleri Bakanlığı, taksi şoförlerinin uyması gereken 12 kuralın yazılı olduğu bir görsel hazırladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından son dönemde taksilerle ilgili yaşanan sıkıntılar sebebiyle taksi şoförlerinin uyması gereken 12 kuralın yazılı olduğu bir görsel hazırlanarak, 81 il valiliğine gönderildi. Görseller, ülke genelinde taksi duraklarına, taksi bekleme yerlerine ve yolcuların görebileceği diğer yerler ile taksilerde de yolcuların görebileceği uygun alanlarda bulundurulacak. İçişleri Bakanlığı tarafından farkındalığın, caydırıcılığın ve denetimlerin etkinliğinin artırılması hedeflenen görselde şu uyarılar yer aldı:

*Sadece belediyelerden aldığınız çalışma izni kapsamında bölge faaliyetinizi yürütmelisiniz.

*Taşımanın başlangıcında taksimetreyi açmayı unutmamalısınız.

*Köprü geçiş, otoyol gibi kullanım ücretleri dışında ek ücret talep etmemelisiniz. *Kısa-uzun mesafe, trafik yoğunluğu ve iklim şartı gözetmeksizin yolcunun seyahat talebini karşılamalısınız.

*Yerli ve yabancı yolculara aynı özende hizmet sunmalısınız.

*Yolcu farklı bir güzergah belirtmediği sürece en kısa yolu tercih etmelisiniz. Yolcu gideceği adresi bilmiyorsa ona en kısa güzergahı sunmalısınız.

*Yolcuyla gideceği adres veya güzergah dışında diyaloğa girmemeye özen göstermelisiniz.

*Araç içinde sigara içmemeli ve yüksek sesle müzik dinlememelisiniz.

*Trafik kurallarına uymalı, emniyet kemerinizi mutlaka takmalısınız. *Davranışlarınızda kamunun huzurunu gözetmelisiniz.

*Temizlik-maske-mesafe kurallarına uymalı, aracınızı temiz tutmalısınız.

*Aksi şekilde davranan şoförlerle ilgili yapılan ihbarların, Kabahatler Kanunu ve Karayolları Trafik Kanunu kapsamında değerlendirileceğini; çalışma izin belgenizin süreli veya daimi iptal edilebileceğini unutmayınız” şeklinde belirtildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN, TAKSİ ŞOFÖRLERİNİN UYMASI GEREKEN 12 KURALIN YAZILI OLDUĞU GÖRSEL HAZIRLANDI. (MUSTAFA CENİK/ANKARA-İHA) İçişleri Bakanlığı, taksi şoförlerinin uyması gereken 12 kuralın yazılı olduğu bir görsel hazırladı.
Galeri
📆 19 Ekim 2021 Salı 09:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR