MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Sağlık » 3 Tesla Emar ile Güvenilir Hastalık Tespiti
3 Tesla Emar ile Güvenilir Hastalık Tespiti


3 Tesla Emar, bir görüntüleme cihazıdır. Fakat diğer görüntüleme cihazlarına göre daha sağlıklı görüntülerin alınmasını sağlar. Son teknoloji ile tasarlanan 3 Tesla Emar kişilerin tüm vücut görüntülemelerinde ve diğer cihazlar ile tespit edilemeyen hastalıkların tespitinde kullanılır.

3 Tesla Emar Nedir?

Daha net görüntü alma sebebi ile hastalık daha iyi görüntülenilir. Diğer MR cihazlarının aksine daha sessiz bir biçim çalışır. Hastaları tedirgin eden ses ve dar alan 3 Tesla Emar’da yoktur.

Diğer cihazların aksine hastaların konforuna göre dizayn edilmiştir. Kapalı alanlarda kalmaktan hoşlanmayan hastalar emar içinde müzik dinleyebilir. Ekranda kalan tarama süresini görebilir.

3 Tesla Emar Kimlere Uygulanır?

3 Tesla Emar tüm vücudun görüntülenmesi gereken kişiler uygulanabilir. Teşhis edilemeyen hastalığı olan kişilerde kullanılabilir. Kardiyoloji, ortopedi, nöroloji doktorlarının uygun gördükleri hastalarda kullanılabilir.

3 Tesla Emar en iyi görüntülerin yakalanması gereken kişilerde, kanser hastalığı olan ve kanserin hangi evrede olduğunu bilinmeyen hastalarda kullanılır. 3 tesla emar hastaların vücuduna herhangi bir zarar vermez. Radyasyon yaymaz ve kişiye zarar vermez.

Rahim Filmi Nasıl Yapılır?

Rahim filmi rahim kanalları görüntülemek için yapılan bir işlemdir. Hamile kalamayan kadınların bu durumlara neyin engel olduğunun bulunması için rahim filmi yapılır. Rahim filmi çekmek için hastanın regl kanamasının bitmiş olması ve bir iki gün sonrasında hem doktora gelmesi gerekir. Ardından da rahim filmi yapılır.

Rahim filmi çekmek için hasta sırt üstü uzandırılır ve spekulum takılır. Bu spekulum ile rahim ağzı görüntülenir. Rahim ağzı görüntülenmesi ile orada yer alan mikropların ölmesi için solüsyon sürülür ve rahim ağzında yer alan kanala bir katater yerleştirilir.

Sıvı bir ilaç yardımı ile rahim ve kanalların görüntülenir. İlaç rahimde ve kanallarda ilerledikçe röntgen filmleri çekilir. Rahim filmi fiyatları farklı işlemlere göre farklı fiyatların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Rahim Filmi Fiyatları Nelerdir?

Rahim filmi her evli kadının zaman zaman yaptırması gereken bir işlemdir. Hafif bir ağrı hissedilse kanallar da sorunların tespiti için önemlidir. Film ile birlikte myom veya daha farklı kitlelerin olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Rahim filmi fiyatları kişinin hangi hastaneyi tercih ettiğine göre değişiklik gösterir. Devlet hastanelerinde daha farklı bir fiyat belirlenirken özel hastanelerde diğer işlemleri içinde bir fiyat belirlenir. Bu sebeple rahim filmi fiyatları daha da yükselir.

Özel hastanelerin yaptıkları işlemlerin fiyatları özel hastaneden özel hastaneye göre de farklılık gösterir. Bu sebeple rahim filmi fiyatları konusunda net bir rakam verilemez.

Görüntüleme Merkezi Hizmetleri Nelerdir?

Görüntüleme merkezi birçok görüntüleme cihazının hizmetini sağlar. Kişinin talepleri doğrultusunda cihazlarını çeşitlendirilebilir.

Görüntüleme merkezlerinde genellikle röntgen, MR, tomografi, mamografi, ultrason, renkli utrason, tüm vücut MR görüntüleme gibi hizmetleri verir. Fakat bazı görüntüleme merkezleri cihaz çeşitliliği arttırmıştır.

Bünyesine kemik yoğunluğunu ölçen cihaz getirmiş bunların yanı sıra sintigrafi, 4D renkli doppler, BT koroner Anjiyografi, 3 Tesla MR, tomosentez mamografi gibi cihazları da görüntüleme merkezinde bulundurur.

Görüntüleme merkezi hastanın talepleri doğrultusunda hizmet verir. Hastaların talepleri hangi cihaza çoksa o cihazı merkezine getirebilir.

Görüntüleme Merkezi Ücretleri Ne Kadardır?

Başka görüntüleme merkezinde bulunmayan cihazların hizmetini veren merkezler de ise bulunmayan cihazlar olduğu için fiyat aralığı daha fazla olabilir. Bu sebeple görüntüleme merkezleri ücretleri hakkında net bir fiyat aralığı verilemez.

Yapılacak tetkiklere göre hangi işlemlerin, hangi ilaçların kullanılacağına göre fiyatlar değişiklik gösterir. Görüntüleme merkezi ücretleri kişinin hangi görüntüleme cihazını tercih ettiğini, hangi işlemlerine yaptırdığına göre değişebilir.

📆 20 Temmuz 2021 Salı 11:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR