MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Etkinlikler, Flaş, Toplum » Bostancı Pazarının tekrar kurulması için bir imza…

Bostancı Pazarının tekrar kurulması için bir imza…Bostancı Pazarının tekrar kurulması için bir imza…

Bostancı Pazarının açılışından bu yana 20 sene geçti.Fakat pazarın hızlı bir şekilde büyümesi denetiminin düzenli olarak yapılmayışı halkı şikayete teşvik ederek, pazarın kapanmasına sebep oldu.Pazarın tekrar açılması için Pazarcılar Odası Birliği Başkanı ve ekibi imza toplamaya başladı.

 

Başkan Yarar Bostancı Pazarı’nın Kalkış Sebepleri ile ilgili faktörleri maddeler halinde açıklayarak

  ‘ a)Pazarın 20 sene önceki halinden yola çıkarak ,ilavelerle uzantılarla çok, çok büyümesi

b)Pazarlarda denetimin belediye zabıta birimi ve oda yönetim ve personelleri tarafından yapılmayışı

c)Pazarcı esnafımıza yönelik eğitim seminerleri ve toplantıların yapılmayışı.Bundan dolayı pazarcı esnafımızın kurallara riayet etmekte zorlanması.Buna bağlı olarak şikayet ve sıkıntıların çoğalması.Şikayet ve tepkilerin asgari dereceye düşürülememesi.

d)Bostancı’da yaşayan ;tüm sosyal etkinliklere ve kamu adına yapılan tüm sosyal hizmetlere karşı muhalefet olan Bostancı platformu adı altındaki bir grubun pazarın kapanmasıyla ilgili Kadıköy Belediyesi’ni mahkemeye vermesi.

e)Kadıköy Belediye Başkanımız Sayın Selami Öztürk’ ün Bostancı Halkı ve mağdur olan 650 tezgah sahibi esnafımızın mağduriyetini gidermek için Bostancı Gösteri Merkezi ‘nin üst kısmında E-5 karayolunun altındaki alanı Mustafa Ekşioğlu’ndan kiralayarak ve 1,5 trilyona yakın harcama yaparak pazarı buraya açtırdı.Fakat pazarın yan tarafındaki cadde dağıtıldığı ve Pazar alanının dışına taştığı için platform tarafından mahkeme devam ettirildi.Sonuçta pazarın taşındığı son yerin de imarda Pazar yeri olarak geçmediğinden ve imara aykırılık teşkil ettiğinden İdare Mahkemesi tarafından kaldırıldı.Yani buradaki sayısı 10-15 i bulan bu grup burada yaşayan ve buradan taze,kaliteli,ucuz meyve-sebze ürünleri ve kaliteli tekstil ürünlerini temin eden 50.000 nüfuslu Bostancı halkını ve burada büyük bir iş istihdamı yaratarak 2.000 esnafımız bünyesinde barındıran Bostancı Pazarı’nın kalkmasına sebep teşkil ederek tüm halkı ve esnafı mağdur etmiştir.

Bu durumun ,bu konuda duyarlı olan ve her zaman ve emekçinin yanında olan Başkanımız Selami Öztürk ve ekibi tarafından atılacak somut adımlarla düzeleceğine inanıyor,ve kendilerine bu konuda umut besliyoruz.’ Dedi.

Yarar: ’Başkanımızdan bu pazarımızı neden istiyoruz ?’

İlk görevli geldikten sonra yaptığımız görüşmemizde başkanımızın ve ekibimizin bizden ısrarla yapmamızı istediği şeyleri gece gündüz durmayarak ve tamamen bu sorunların bitmesine yönelik yapmış olduğumuz iyi niyetli çalışmaya yönelik olarak istiyoruz.Belediye yönetimine gelecek hiçbir sıkıntıya Oda Yönetimi olarak izin vermeyeceğimizin sözünü vererek Bostancı Pazarımızı geri istiyoruz.

Rüya Meriçboyu

Galeri
📆 05 Ağustos 2010 Perşembe 17:43   ·   💬 6 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Bostancı Pazarının tekrar kurulması için bir imza…” için 6 cevap

 1. Hüsnü Gerçeker dedi ki:

  Pazar istemek için imza atmak iyi de, o imza sahiplerinden kaç tanesi getirin benim evimin bulunduğu sokakta pazar kurun diye imza atar acaba.?

 2. mehmet oktay dedi ki:

  o kabus günlere tekrar dönmeyiz inşallah

 3. Hüsnü Demirkan dedi ki:

  2010 yılına geldik. Ortaçağ zihniyeti ile sokaklarda pazar kurmak istiyenler var. Birileri kalkıp Alman parlementerleri ağırlayıp, plaket verip Türkiye’nin AB’ye dönük yüzü Kadıköy diyor. sonra III.Dünya ülkesi gibi pazar zırvası yapıyor. Bırakın bu işleri beyler..

 4. ahmet dedi ki:

  ihşallah pazarımız geri gelir.çünkü o pazardan ekmek yiyorlar.ekmeğini geri almayın .pazar geri açılsın…sanki hergün açılıyor bostancı pazarı haftada 1gün açılıyor.1 gün sabretseler zor mu.marketten pahalıya alacağına pazardan ucuza al!!!

 5. Nejla Ferah dedi ki:

  pazarımızı açın başka bişey istemiyoruz çok mağduruz sayın yetkililer

 6. Bahattin suda dedi ki:

  Beyler, pazaryerinden rahatsız oluyoruz. Bostancı da yaşayanların insan olduğunu unutmayın.Pazaryeri kurulmasında bir önceki ve sonraki günlerde hayatımız felç oluyordu. Bu semtte hasta, bebek, ihtiyar yok mudur..?
  Cankurtaran semte giremediğinden kaç insanımız öldü, biliyormusunuz..?
  Selami Öztürk’ün ve Gürsel Tekin’in parasal çıkarları için sıkıntıya katlanmak olacak gibi değildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR