MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ekonomi, Gezi-Alışveriş, Sivil Toplum » Yalova Otel İş İlanları

Yalova Otel İş İlanlarıTurizm faaliyetlerinin yaygın olduğu Yalova’da sanayi ve tarım sektörleri de bölge halkının geçim kaynakları arasında yer alır. Sebze ve meyve bahçeleri, fabrikalar ve oteller bölgede yaşayanlar için önemli bir geçim kapısıdır. Tam ve yarı zamanlı olarak şehirdeki farklı sektörlerin açık pozisyonlarında görev alabilirsiniz. Yalova iş ilanları turizm sektöründe kendini geliştirmek isteyenler için çeşitli fırsatlar sunar. Şehirde bulunan otel ve butikler; resepsiyon görevlisi, garson, kat görevlisi ve otel yönetici gibi personellere ihtiyaç duyar. Şehri farklı ilçelerinde bulunan kaplıca ve termal sular sağlık turizminin gelişmesinde önemli bir katkı sağlar. Kaplıca ve termal otellerde otel görevlilerinin yanı sıra fizyoterapi uzmanları ve doktorlara ihtiyaç duyulur. Otellerin açtığı ilanlarda aranan özellikleri inceleyerek yeteneklerinize ve eğitim durumunuza göre iş başvurusu yapabilirsiniz.

Turizm Sektörü İş Fırsatları

Popüler sektörlerden biri olan turizm, iş arayan adaylara çeşitli fırsatlar sunar. Her yeteneğe ve eğitim durumuna uygun iş fırsatları turizm sektörü için açılan ilanlarda bulunabilir. Hizmet, eğlence ve yönetim birimlerinde görev alarak geçiminizi sağlayabilirsiniz. Otellerde barmen, garson, aşçı, yardımcı aşçı ve kat görevlisi olarak çalışabilirsiniz. Resepsiyon görevlisi ve karşılama hostesi pozisyonları otellerin aradığı personeller arasında yer alır. Otel misafirlerinin rezervasyonlarını yapmak ve misafirlerin ilk girişlerinde eşlik etmek bu pozisyonun görevleri arasında yer alır. Misafirlerle doğrudan iletişim kuran personellerin yabancı dil bilmesi, diksiyonunun düzgün olması ve dış görünüme özen göstermesi işverenlerin aradığı kriterlerden olabilir. İlanlara başvuru yapmadan önce adaylardan beklenen kriterlerin yeteneklerinize uygun olup olmadığını değerlendirebilirsiniz.

Otel Çalışanlarının Görevleri Neler?

Yıl boyunca hizmet veren otellerde farklı görev ve sorumluluklara sahip çeşitli personeller çalışır. Her personelin görevi ve sorumluluğu yetkisine göre değişiklik gösterir. Mutfak personelleri günlük belirlenen yemek listesinin hazırlanması ve sunumundan sorumludur. Garsonlar ise otellerin restoran ve kafelerinde müşteri siparişlerine göre servis yapar. Yabancı turistleri ağırlayan otellerde garson ve kat görevlilerinin yabancı dil bilmek adaylardan beklenebilir. Kat görevlisi, otel odalarının düzeni ve temizliğinden sorumludur. Günlük oda temizliği, çarşaf değişimi ve müşteri isteklerini takip eden personeller otel büyüklüğüne göre belirli bir kat veya otelin tamamından sorumlu olabilir. Otel bünyesinde tam ve yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz. Ayrıca, yaz döneminde artan personel ihtiyacını karşılamak için oteller sezonluk personel ilanları açar. Yaz tatilini değerlendirmek isteyen öğrenciler için sezonluk otel işleri uygun fırsatlar arasında yer alır.

Etiketler: ,
📆 23 Nisan 2021 Cuma 17:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR