MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Dünyadan, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » BELARUSLU KADINLAR KADIKÖY’DE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

BELARUSLU KADINLAR KADIKÖY’DE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIBelaruslu bir grup kadın, 14 Ağustos günü Kadıköy’de, Atatürk heykeli önünde  toplanarak basın açıklaması yaptı.

Ellerinde Belarus bayrakları ve beyaz çiçekler olan beyaz elbiseli kadınlar, İngilizce ve Türkçe olarak “Şiddet ve zulüm yanlış seçenektir”, “İnsanları kanla susturamazsın”, “Beyaz Rusya kanıyor, şiddetti durdur” ve “Barışçıl değişiklikleri destekliyoruz” yazılı pankartlar taşıdılar.

Basın açıklaması ise şöyle: “Bizler Belaruslu ve barışçıl insanlarız. Ülkemizin halkı uzun zamandır yaygın, tek taraflı işkence ve inanılmaz şiddetle karşı karşıya. Her gün şiddet ve zulüm görmekteyiz. Yardımınıza ihtiyacımız var. Bu bilgiyi paylaşın. Belarus için dua edin. Sizlerin sayesinde sesimiz daha fazla kişilere duyurma şansı verdiğiniz için teşekkür ederiz.” 

Belarus bilindiği gibi, eski bir Sovyetler Birliği ülkesi. Geçtiğimiz Pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde kesin olmayan sonuca göre, ülkeyi 26 yıldır yöneten Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko kazandı. Ancak, seçim sonucuna itiraz eden muhalifler, “seçimin hileli yapıldığı” gerekçesiyle protesto gösterilerine başladı.

Haber: Ahmet Zeki Yeşil

Galeri
📆 14 Ağustos 2020 Cuma 23:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR