MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Genel, Manşet, Politika » Bağdat Caddesi’nde binlerce Kadıköy’lü andımızı okudu!
Bağdat Caddesi’nde binlerce Kadıköy’lü andımızı okudu!


Bağdat Caddesi kutlamaları için vatandaşlar Suadiye ışıkların önünde toplandı. Binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ve Kadıköy Belediyesi’nin dağıttığı Atatürk resimli dövizlerle yürüyüşte yerlerini aldı. Saat 19.00’da başlayacağı söylenen yürüyüş uzun bir süre gecikince, vatandaşlar yürümeye başladı.
Vatan Partisi Kadıköy İlçe Teşkilatı da üzerinde “Ne mutlu Türküm Diyene” yazılı pankart ve Andımız dövizleriyle kitlenin önüne geçerek yürüyüşe önderlik etti. Göztepe Parkı’na kadar devam eden yürüyüş boyunca, Vatan Partililer binlerce vatandaşa hep bir ağızdan defalarca Andımızı okuttu. İstiklal Marşı, Gençlik Marşı, İzmir Marşı’nın coşkuyla okunduğu yürüyüşte, İlköğretim öğrencileri de kalabalığa Andımızı söyletti. Yürüyüşte sık sık “M.Kemal’in askerleriyiz, Ne Mutlu Türküm Diyene, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Vatan Sana Canım Feda” sloganları atıldı. Eylem, Göztepe parkında son kez okunan Andımız ve İzmir Marşı’yla sonlandı.
Öte yandan, arkadaki Kadıköy Belediyesi’nin geciken yürüyüşünde konuşmalar sırasında Andımız okunmadı. Çünkü belediyenin kutlama programında Andımız yoktu. Oradaki bir grup genç bunun üzerine mikrofonu eline alarak kitleye Andımızı okuttu.
📆 30 Ekim 2018 Salı 19:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR