MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Dünyadan, Genel, Manşet, Toplum » Ulema Meclisinden, Fetö elebaşı Fetullah Gülen hakkında FETVA
Ulema Meclisinden, Fetö elebaşı Fetullah Gülen hakkında FETVA


Asya Endonezya Sufi Ulema Meclisinden, Fetö elebaşı Fetullah Gülen hakkında FETVA yayınladı

5 Ekim 2048 tarihli Cakarta’da yayınlanan fetvada, Asya’da İslam ve Sufilik adı altında faaliyet gösteren Fetullah Gülen hareketi hakkında kapsamlı bir tahkikat gerçekleştirmiştir.

Asya Endonezya Sufi Ulema Meclisi 23-25 Muharrem 1440 ( 3-5 Ekim 2018 )

Türkiye’de 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen ve 258 kişinin ölümüne sebebiyet veren darbe girişiminden itibaren Asya Endonezya Sufi Ulema Meclisi, Endonezya ve Asya’da İslam ve Sufilik adı altında faaliyet gösteren Fetullah Gülen hareketi hakkında kapsamlı bir tahkikat gerçekleştirmiştir.

Aşağıdaki hususlar dikkate alınmıştır:

  • Fetullah Gülen Kuran ayetlerinin tefsirinde ciddi tahrifler yapmıştır. Ona ait öğretiler Kuran ve Sünnet’e dayanan akidesini bozabilecek niteliktedir.
  • Fetullah Gülen başlangıçta öğretilerini Bediuzzaman Said Nursi’ye nisbet ederek yaymıştır. Fakat tahkik edildiğinde Bediuzzaman Said Nursi’nin görüşlerini tahrif ettiği ve bunu İslam ümmetinin, Müslüman gençlerin ve özellikle de üniversite gençlerinin ilgisini çekmek için yaptığı açıktı.
  • Bütün davranış ve fikirleri özellikle sufiliğe dair olanlar hatalıdır ve tasavvufi değerlere zarar vermiş ve vermektedir.
  • Fetullah Gülen hareketi ve cemaati sadece dini bir hareket veya sosyal bir organizasyon değildir. Söz konusu oluşum, Siyonist guruplarla güçlü ilişkileri olan dini/sosyal oluşumların (STKların) arkasına gizlenme heveslisi bir harekettir.

Bu temel kabul ve esaslardan hareketle Asya Endonezya Sufi Ulema Meclisi aşağıdaki şekilde karar vermiştir:

  • Fetullah Gülen ve takipçilerinin tüm dünyada yapmış oldukları faaliyetler ve bu faaliyetlere katılmak haramdır. Fetullah Gülen ve takipçileri Allah Teala’ya tevbe etmelidir, yaptıklarının hesabını dünyadaki Müslümanlara vermelidir. Özellikle de 15 Temmuz 2016 da yaptıklarının hesabını Türkiye’ye vermelidir.
  • Başta Endonezya Cumhuriyeti Başkanı olmak üzere tüm ülkelerin liderlerinden ve alimlerden Fetullah Gülen hareketinin ülkelerindeki tüm faaliyetlerinin durdurulması ve İslami akideye zarar veren kitaplarının da yasaklanmasını ve toplanmasını talep ediyoruz.

Bu fetva tüm Müslümanlar için geçerli olmak üzere ilgili tarihte verilmiştir. Bizler Allah Teala nezdinde bu fetvanın mesuliyetini üzerimize alıyoruz.

Cakarta, 25 Muharrem 1440 / 5 Ekim 2018

Galeri
📆 08 Ekim 2018 Pazartesi 13:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR