MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet » İstiklal Caddesi’ni rengarenk klasik araçlar süsledi
İstiklal Caddesi’ni rengarenk klasik araçlar süsledi


İstiklal Caddesi’ni rengarenk klasik araçlar süsledi.

Her gün binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği İstiklal Caddesi, festival kapsamında rengarenk klasik araçlarla doldu. Yeşilçam’ın usta sanatçıları klasik araçlarla İstiklal Caddesi’ni turlarken, vatandaşlar nostaljik araçlar ve sanatçılarla fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

 

Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen ve İstanbul’un dört bir yanından Türkiye’nin en iyi onlarca antikacısının yer aldığı Antika Festivali başladı. Festival, rengarenk klasik araçların Galatasaray Meydanı’ndan Taksim Meydanı’na gerçekleştirdiği kortej ile start aldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da kullandığı klasik otomobil ile korteje katıldı.

 

Turistlerden klasik araçlara yoğun ilgi

 

Yeşilçam’ın usta isimleri de nostaljik araçlarla İstiklal turu yaptı. Hababam Sınıfı oyuncuları giydikleri izci kıyafetleriyle festivale renk katarken, vatandaşlar sanatçılarla ve klasik araçlarla fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. Turistler de korteje yoğun ilgi gösterdi. Kortejin geçişini turistler telefonlarıyla görüntüledi. Antika Festivali’nin açılışında sanatçı Erhan Güleryüz sahne aldı. Unutulmaz şarkılarını hayranları için seslendiren Güleryüz, sevenlerini yıllar öncesine götürdü.

 

“Antikalar geçmiş ve gelecek arasında ilişki sağlayan en önemli sanat”

 

Tüm sntikaseverleri Beyoğlu’na davet eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ”Beyoğlu kültür ve sanatın merkezi. Antika da kültürümüzün en önemli disiplinlerinden biri. Çukurcuma muhiti ve semtiyle Beyoğlu aslında antikacıların da merkezi. Dolayısıyla Beyoğlu Festivalleri kapsamında mutlaka antikaya zaman ayırmaya gayret ediyoruz. Çünkü antikalar geçmiş ve gelecek arasında ilişki sağlayan en önemli sanat alanı. İlgi de görüyor. Beyoğlu kültür ve sanatın merkezi olduğu kadar aynı zamanda turizminde merkezi. 50 bin yatağımız var. 50 bin yatağı şu günlerde yüzde yüz dolduruyoruz. Hem yerli hem yabancı insanların ilgisini çekiyor. Önümüzdeki günler boyunca Antika Festivali Beyoğlu Taksim Meydanı’nda. Hep birlikte gerçekleştireceğiz. Her zaman çok ilgi oldu, bugün de ilgi var. Bu arada antika tadında Hababam Sınıfı’ndan başlayarak bu işe destek veren sanatçılarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

 

📆 30 Ağustos 2018 Perşembe 10:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR