MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Manşet, Toplum » 23 Nisan coşkusu Kadıköy’de yaşanacak
23 Nisan coşkusu Kadıköy’de yaşanacak


Kadıköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenleyeceği birbirinden renkli etkinliklerle çocuklara bayram coşkusunu yaşatacak.

23 Nisan bu yıl da Kadıköy’de coşkuyla kutlanacak. Kadıköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için kültür merkezlerinden parklara, sokaklardan sahnelere pek çok alanı çocuklar için bayram yerine çeviriyor. 20-21-22-23 Nisan tarihlerinde Kadıköy’ün farklı noktalarında gerçekleştirilerek etkinliklerin merkezi Selamiçeşme Özgürlük Parkı olacak. Karnaval yerine dönüşecek Özgürlük Parkı’nda her yaş çocuğun ilgisini çekecek bir etkinlik bulmak mümkün olacak.

 

İlk kez ‘Çocuk Meclisi’ kurulacak

 

23 Nisan günü Özgürlük Parkı’nda temsili olarak ilk kez Çocuk Meclisi kurulacak. Tiyatro Gülgeç’in kuklaları Tarçın ve Emre 13.30-15.30 arası parkı ziyaret ederek tüm arkadaşlarıyla birlikte daha çok oyun oynayabilmek, daha özgür hayaller kurabilmek, çocuk haklarını konuşmak için mecliste söz alacak. Ayrıca saat 16.00’da Kerem Eser Paytak Show, jonglörlük, illüzyon, tek tekerli bisiklet, komedi oyunculuğu ve gösteri sanatlarının birçok uzmanlık alanını harmanlayarak hazırladığı ‘interaktif show’ ile çocukların karşısında olacak.

 

Şenlik, barınak hayvanlarını ziyaretle başlıyor

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kadıköy Belediyesinin düzenleyeceği etkinliklerin ilki, 20 Nisan Cuma günü Bakım Merkezi’ndeki hayvanları ziyaretle başlayacak. Saat 11.00’de Kadıköy Belediyesinin Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikte, çocuklar oyunlar oynayıp, piknik yaptıktan sonra hayvan sevgisi ve #satınalmasahiplen temalı resimler yapacak.

 

Çocuklar için en üretken festival: Mini Maker

 

Geçtiğimiz yıl Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen İstanbul Maker Faire, bu yıl da 23 Nisan’da sokakları şenlendirecek. 23 Nisan için özel olarak hazırlanan festivalde, Maker Hareketi ziyaretçilerine, her şeyi yerinde görme fırsatı sunacak. Ekmek nasıl yapılır öğrenmek isteyenler, ahşap nasıl zımparalanır bilmek isteyenler, gördüğü dinlediği projelere kendi fikirlerini katmak isteyenler Kadıköy Mini Maker Faire’da buluşacak. Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK) merkezli olacak olan festivalde, Yel değirmeni Duatepe Sokak Kadıköy Mini Maker Faire ziyaretçilerine özel olarak ayrılacak. 50 kadar proje, mahallenin ve TAK’ın içinde gerçekleşecek pek çok atölye ile birlikte 21 Nisan Cumartesi günü 10.00-18.00 arası mahalle çocuklarla şenlenecek.

 

Özgürlük Parkı’nda şenlik

 

Selamiçeşme Özgürlük Parkı, birbirinden farklı ve renkli etkinlikleriyle 23 Nisan’ın en canlı noktalarından birisi olacak. 23 Nisan Pazartesi günü 13.00-17.00 arasında çocuklar, tiyatrodan spora, müzikten karikatüre kadar pek çok konuda deneyim kazanacak. Etkinlikler kapsamında Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi tarafından hazırlanan “Empati Sahnesi”, “Gözleri Bağlı Satranç”, “İşaret Dili Atölyesi” ve “Anlat Bakalım” atölyeleri düzenlenecek. Çocuk Sanat Merkezi tarafından hazırlanan “Bir Çocuğun Otoportresi” atölyesi; Karikatür Evi tarafından hazırlanan “Karikatür Atölyesi”; Toplumsal Eşitlik Birimi tarafından hazırlanan “Benim Haklarım” atölyeleri çocukların ufuklarını açacak. “Uçurtma Atölyesi”, “İp Sanat Atölyesi”, “Spor Atölyesi”, “Kompost Atölyesi”, “Arkeoloji Atölyesi”, “Kukla Atölyesi” gibi renkli birçok etkinlik katılımcılara güzel anlar yaşatacak.

 

23 Nisan kutlamalarının bir merkezi de Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi olacak. 21, 22 ve 23 Nisan tarihlerinde çocuk tiyatroları, dans atölyeleri, kısa film atölyeleri düzenlenecek.

 

Sokak oyunları unutulmayacak

 

23 Nisan Pazartesi günü Özgürlük Parkı bir nostaljiye de ev sahipliği yapacak. Sokak oyunları alanında çocuklar anne-babalarının sokaklarda oynadığı oyunları oynayabilecek. Sek sek, yakan top, çuval yarışı, dokuz taş hepsi o gün çocuklara keyifli vakit geçirmenin aracı olacak.

📆 19 Nisan 2018 Perşembe 16:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR