MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Manşet, Toplum, Üsküdar » Üsküdar Belediyesi’nden istihdamda önemli adım

Üsküdar Belediyesi’nden istihdamda önemli adımÜsküdar Belediyesi bünyesinde kurulan ve “İşimiz, İşiniz” anlayışıyla çalışan Üsküdar İstihdam Merkezi (ÜSİM), faaliyetlerini daha da genişletmek için bir online istihdam platformu ile iş birliği yaptı. İş bulmak için ÜSİM’e başvuruda bulunanlar, artık platformun mavi yaka istihdamını artırmak amacıyla geliştirdiği “İşin Olsun” uygulamasının sunduğu imkan ve fırsatlardan da yararlanabilecek.

 

Üsküdar’da yaşayanlara istihdam konusunda katkı sağlamak üzere faaliyet gösteren Üsküdar İstihdam Merkezi (ÜSİM), iş arayanları yeni istihdam fırsatlarıyla buluşturabilmek amacıyla online istihdam platformu Kariyer.net ile önemli bir işbirliğine imza attı. Bu doğrultuda iş bulmak için ÜSİM’e başvuruda bulunanlar, platformun mavi yakalılara özel uygulaması İşin Olsun’un imkan ve fırsatlarından da yararlanabilecekler. İşbirliği protokolü Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal arasında imzalandı.

 

“Mavi yaka ihtiyacını özellikle giderecek bir çalışma”

 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, istihdama yönelik birçok çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bizim içinde önemli bir gün. Üsküdar İstihdam Merkezin’in kuruluşundan bu yana bir takım iş birliği protokollerimiz var ama bugünkü çok önemli ve çok özel. Çünkü Türkiye’de iş arayan gençlerle, işverenleri buluşturma adına Kariyer. net önemli bir portal, önemli bir zemin, önemli bir proje. Biz de Üsküdarlılar olarak bugün bu kadar önemli bir proje ile ortaklık yapmış oluyoruz. Bunun en önemli yanı eleman arayanların çok rahatlıkla Üsküdar ölçeğinde aradıkları özelliği taşıyan elemanlara ulaşması adına iyi bir kapı iyi bir imkan sağlamış oluyoruz. Özellikle iş arayanlara ve işçi arayanlara mavi yaka ihtiyacını özellikle giderecek bir çalışma bu. Üsküdar Belediyesi’ne bu sayfayı açmaları bizim için çok önemli. Biz de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Online istihdam platformunun Genel Müdürü Fatih Uysal ise yaptığı açıklamada, “Bu işbirliği çerçevesinde amacımız Üsküdar Belediyesi sınırları içerisinde istihdamı artırmak, hızlandırmak. Aslında istihdam bir problem değil önemli olan biz burada adaylara nerede iş bulacaklarını sağlayacak bir platform sunmamız. İşin Olsun uygulaması ile de bunu amaçlıyoruz. Özellikle mavi yaka segmendine yönelik bir uygulama işin olsun. Buradaki işverenler ücretsiz olarak işin olsun uygulanmasında ilan yayınlayabiliyor olacaklar. Üsküdar’daki adaylarda basit bir şekilde bir dakika içerisindeki tüm ilanlara kolayca ulaşabiliyor ve başvura biliyor olacaklar. Hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten önemli bir iş birliği olduğunu düşünüyoruz. Bu vesile ile de Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Bey’e çok çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Sistem nasıl işleyecek?

 

ÜSİM ile İşin Olsun iş birliği kapsamında ÜSİM ekibi, ÜSİM’e gelen adayın isteklerini dinleyip, İşin Olsun uygulaması üzerinden adaya bir profil açacak. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra ÜSİM yetkilisi, adaya uygun işleri gösterecek. Aday da kabul ederse başvuru işlemi yapılacak. ÜSİM kaydettiği adayları kendi sistemine de işleyerek süreci takip edebilecek. Diğer yandan ÜSİM, aday toplamak istediği pozisyon için İşin Olsun uygulama üzerinden ilan da yayınlayacak. İlana gelen adaylarla direkt iletişime geçebilecek. Uygun adayları isterse mülakata alacak isterse de işverene yönlendirebilecek.

📆 12 Nisan 2018 Perşembe 13:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR