MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Genel, Manşet, Politika, Toplum » Kadıköy Ak Parti’de nöbet değişim yapıldı
Kadıköy Ak Parti’de nöbet değişim yapıldı


AK Parti Kadıköy 6. Olağan Kongresi sona yapıldı. Kadıköy İmam Hatip Lisesi yanındaki 15 Temmuz Şehitler Konferans ve Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Kongreye, İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, İstanbul Milletvekili, Mehmet Metiner, Belma Satır, Hurşit Yıldırım, Osman Boyraz ve bazı İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları katıldı.

İsa Başkan’dan yeni Başkan Ahıakın’a tebrik

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin görevi Aydoğan Ahıakın’a devretmeden önce görev süreci boyunca kendisine yardımcı olan meslektaşlarına ve halka teşekkür etti. Teşekkürün ardından Şahin yerine geçen Ahıakın’a görevinde başarılar diledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak kongreye birlikte geldi. Vatandaşlar tarafından yoğun bir coşkuyla karşılaşan Albayrak dakikalarca sevgi gösterisinin arasında kaldı.

Albayrak, Kadıköy’ü silkeleyeceğiz

Kongreye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın konuşması damga vurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak “Tarihi günlerden geçiyoruz” diyen Albayrak, “100 yıl önceki savaştan daha şedit bir kurtuluş savaşıyla karşı karşıyayız. AK Parti’de siyaset yapmak herhangi bir siyasi partinin çatısı altında siyaset yapmaya benzemez. İşte bu bakımdan Kadıköy örnek ilçelerimizden bir tanesi, 15 Temmuz gecesi, Türkiye’nin birlik, kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesinde, Cumhuriyetine sahip çıkmak için gerektiğinde canını vermekten çekinmeyecek bir duruş sergilediği tarihi gecede, başkanımız ve teşkilatımız Başkomutanın talimatıyla dik duruş sergiledi.” ifadelerini kullandı.

“2019’da AK belediyeciliği yeniden Kadıköy’e getireceğiz”

Kadıköy’ün mevcut durumu hak etmediğini dile getiren Albayrak, AK Parti teşkilatlarının burada başka bir söylem, aktif bir söylem ve farklı bir siyaset izlemesi gerektiğini söyledi.

Albayrak, yerli ve milli bir sürecin oluştuğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Kim bunun karşısında? Kim Mehmetçik’e moral vermek için sınıra gidenlere ihanet dili kullanıyor, bunu görüyoruz değil mi? Burası çok önemli ve siyaset üstü bir şey. Ne dedi Mustafa Kemal Atatürk; ‘Mevzu vatansa, gerisi teferruat.’ Sen Mustafa Kemal Atatürk’ün partisiyim diyeceksin, Mustafa Kemal Atatürk’e ihanet edeceksin, bu ülkeye ihanet edeceksin. Bunu görmemiz, göstermemiz, anlatmamız lazım.

Ülkenin nasıl bir ateş çemberinden geçtiğinin, ülkenin bekasının söz konusu olduğunun farkında olmayanlara gaflet uykusunda olanlar diyorum. Bu kardeşlerimizi silkeleyip, uyandıracağız. Bunu yaptığınız sürece belediyeyi de çok rahat alırız, 2019’da Başkomutanımızı, Genel Başkanımızı, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin ilk Başkanı yaparız. Hiç şüpheniz olmasın.

AK Parti 81 milyonu kucaklayan Türkiye’nin şah damarı olan bir partidir. En sağdan en sola kadar herkesi kucaklayan bir partidir. Bunun içindir ki Cumhurbaşkanımızın bir Rabiası var. Sadece Kadıköy’ü, İstanbul’u değil tüm Türkiye’yi kucaklamamız lazım” dedi.

Konuşmaların ardından hazırlanan sandıklarda delegeler tarafından oy kullanma işlemi yapıldı. Yapılan sayımlar neticesinde yeni yönetim İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın’ın listesi kazanarak göreve başlamış oldu.

Galeri
📆 09 Nisan 2018 Pazartesi 00:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR