MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Basında Kadıköy, Genel, Manşet, Toplum » Azerbaycan halkına yapılan Ermeni mezalimi, Kadıköy’de anlatıldı

Azerbaycan halkına yapılan Ermeni mezalimi, Kadıköy’de anlatıldıAzerbaycan halkının acılarla dolu 31 Mart Ermeni Mezalimi Günü, İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfında düzenlenen konferansla anıldı.

Ermeni çeteleri tarafından Türklere yapılan soykırım ve mezalim ile Rusya Coğrafyasındaki Türkler konuların işlendiği konferansa Türkiye Azerbaycan Başkonsolosu M.HACİYEV’i temsilen Muavin Konsolos Ramiz HACIZADE’nin de dinleyici olarak katılırken, Vakıf Yönetim Kurulu, Vakıf Danışma Kurulu, Bursiyer öğrenciler ve hemşeriler katıldı.

İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı A. Hadi ATALAR’ın ev sahipliğinde gerçekleşen konferansta; Araştırmacı – Yazar Kebuster HAKVERDİ ve Gazeteci Yazar Oktay HACIMUSALI o yıllarda yaşanan acıları Ermeni çeteleri tarafından Türklere yapılan soykırım ve mezalimi anlattılar. Konferansın moderatörlüğünü vakfın üyesi Alparslan Yasin KOTAN yaptı.

Konferansın sonunda; Vakıf Başkanı A.Hadi ATALAR tarafından Türkiye Azerbaycan Başkonsolosluğu’na verilmek üzere çakıl taşıyla yapılmış Erzurum Üç Kümbetler resmi ile konuşmacılara plaket takdim edildi.

📆 06 Nisan 2018 Cuma 18:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR