MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Toplum » Kanaat önderlerinin sıcakkanlılığı, İstanbul Boğazı’nı ısıttı

Kanaat önderlerinin sıcakkanlılığı, İstanbul Boğazı’nı ısıttıHaber: Adem Giden

Mart ayının son günlerinde İstanbul’da termometler buz kesti ancak, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun sıcakkanlı kanaat önderleri İstanbul Boğazı’nda havayı bir hayli ısıttı. Mayası doğudan, ekmeği İstanbul’dan sivil toplum kuruluşları bir araya geldi, yeni bir güç merkezi oluşturmak için harekete geçti. Etkinliğe Üsküdar ve Kadıköy başta olmak üzere İstanbul genelinden tüm ilçelerden katılım dikkat çekti.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Sivil Toplum Kuruluşları Birlik Platformu  (DOĞU-BİR );  Ağrı, Adıyaman,  Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Gaziantep, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Tunceli, Siirt, Şanlıurfa,  Van, Ardahan, Iğdır, Batman, Şırnak ve Kilis illerinin İstanbul’da bulunan sivil toplum kuruluşlarını İstanbul Boğazı’nda tek çatı altında topladı.

AH O GEMİDE BENDE OLSAYDIM…

Üsküdar Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan ve beğeniyle karşılanan Valide Sultan Gemisi ile birlikte boğaza açılan davetliler hem bir arada olabilmenin, hem de eşsiz bir akşam geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

Sevilen Şair – Yazar Serdar Sengir; “Sohbet ve atmosferimiz o kadar güzeldi ki, Mart’ın inatçı ayazı ve soğuğunu geminin güvertelerinde hissetmedik, Boğaz ile bütünleştik” dedi. Etkinliğin ardından sosyal medyada yapılan paylaşımlar ile birlikte birçok kişi, “ah o gemide bende olsaydım” demeyi ihmal etmedi.

KANAAT ÖNDERLERİ BİR ARADA…

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının rağbet gösterdiği toplantıya Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, Diriliş Gençlik Federasyonu Başkanı Berivan Algın, İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci, Diyarbakır eski milletvekili Cuma İçten,  Platform Başkanı Aydoğan Ahıakın, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen,  Memur Meclisi Genel Başkanı Şair-Yazar Serdar Sengir, Prof. Dr. Coşkun Atayeter, Maltepe Erzincanlılar Dernek Başkanı Recep Kacan, Avukat Serdar Kaplan, birçok medya mensubu ile birlikte gazeteciler Cüneyt Bitikçioğlu ve Göksel Güven ve dernek başkanları katılım sağladı.

Etkinlik ile birlikte sivil toplum örgütleri, yeni bir sinerjinin başlangıcını yaptı.

Galeri
📆 25 Mart 2018 Pazar 21:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR