MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Politika, Toplum » Ak Parti Kadıköy, yeni başkanını arıyor

Ak Parti Kadıköy, yeni başkanını arıyorHaber: Adem Giden

İstanbul’daki tüm ilçeler gibi Ak Parti Kadıköy Teşkilatı da, yeni başkanını arıyor. Partililerin bir hayli sevdiği ve karar sonrası gözyaşlarına boğulduğu İsa Mesih Şahin, genel merkezin stratejisi kapsamında koltuğunu devretmeye hazırlanıyor.

Ak Parti Kadıköy Teşkilatı, 07 Nisan 2018 cumartesi günü saat 13:00 itibariyle başlayacak kongrede yeni başkanını kamuoyuna duyuracak.

ŞAHİN’İN TUTUMU PARTİ İÇİNDE TAKDİR İLE KARŞILANIYOR…

15 Temmuz’da Boğaziçi Köprüsü’nde kurşunlarla karşı karşıya gelenler arasında olan İsa Mesih Şahin, sosyal aktivite ve etkinlikleri, sık sık gerçekleştirdiği istişare görüşmeleriyle yılın her gününü seçim havasında yaşatıyordu. Ak Parti Genel Merkezi, Türkiye genelinde yürüttüğü strateji kapsamında bazı ilçelerde yönetici değişiklikleri kararı aldı. Bir ay önce, kongrede koltuğunu bırakacağı öğrenen İsa Mesih Şahin, kararı takdir ile karşılayıp ilk günkü heyecanı ile sahada yerini almaya devam ederek çeşitli odakların tahminlerini de ters köşe yaptı.

KULİSLER ÇALKALANIYOR…

Ak Parti Kadıköy Teşkilatı’nda temayül yoklaması yapıldı, birkaç isim kulislerde konuşulmaya başlandı.  Ancak “yeni başkan partinin içinde aktif bir üye mi, yoksa farklı bir ilçeden atanacak yeni bir isim mi olacak” sorusunun yanıtını önümüzdeki günler gösterecek. Ancak her halukarda, İstanbul’daki ilçeler arasında CHP’nin kalesi konumundaki Kadıköy’de zor bir muhalefet süreci ile karşı karşıya kalacak yeni yönetimi, tempolu günler bekliyor. Zira İsa Mesih Şahin’in yıllardır partide yürüttüğü insan ve memnuniyet odaklı çalışmaların ardından kadrosunu oluşturacak yeni başkanın hem parti içinde, hem de ilçe genelinde dengelerini çok hızlı ve sağlam temellerde oturtabilmesi gerekiyor.

YEREL SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAK…

Diğer yandan yerel seçimlerin öne çekileceğine yönelik iddialar da, rafa kalkmış oldu. Türkiye genelinde yerel seçimlerin 30 Mart 2019 tarihinde gerçekleşeceği kesinlik kazandı. Ak Parti’de ilçe adaylarının açıklanma sürecinin bir hayli uzaması ile birlikte yeni yönetimleri, çok tempolu günler bekliyor.

Galeri
📆 21 Mart 2018 Çarşamba 09:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR