MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Kadın Olmak…
Kadın Olmak…


Pınar’ın Dünyası

8 Mart’ta hatırlanıp 9 Mart’ta unutulmak istemiyoruz !Sahi kadın kimdir?

Kadın çocuktur aslında şefkat, ilgi bekler ama asla çocuk muamelesi görmek istemez. Kadın “İNSANDIR” her şeyden önce, bayan gibi tanımlamalara gerek var mı sizce? Kadın savunmasızdır. Erkek gibi güçlü değil, yenilir. Ama her şeyi yüreğinin gücüyle kazanır.

Kadın Ütopyadır. Dünyayı kurtaracak olan nesillerin doğmasını, büyümesini ve yetişmesini sağlayan masmavi bir ütopyadır. 15 yaşında zorla evlendirilen ama buna rağmen ailesine her şeyini borçlu olduğunu düşünen hassas insandır. Kadın zordur… Kadın sırdır… Kadın dedikodu yapar ama bunu da ancak başka bir kadın anlayabilir. Kadın arkadaştır, en zor anlarında seni saklayabilecek güce de sahiptir. Varlığı da yokluğu da yaşar ama fırtınalarla bahşetmesini bilir.

Allah kadını yarattı. Yeryüzündeki en anlayışlı, en sabırlı insan türü.

Anne olabilme şansına sahip insan türü. Bir söz vardır; Kadın erkeğin kaburgasından yaratıldı, ayaklarından yaratılmadı.Öyle olsaydı ezilirdi. Üstün olsun diye başından da yaratılmadı. Ama göğsünden yaratıldı eşit olsun diye. Kolun biraz altında korunsun diye.  Kalp hizasında. Sevilsin diye.  Aslında çok daha fazla yazmak isterdim ama şunu özetleyerek sonlandırmak istiyorum.

“Kadına Şiddet” uygulayan “Erkek Değildir”ve ben artık kadına yapılan her türlü şiddetin son bulmasını, geleceğe daha bir umut ve güvenle bakmak istiyorum.

Kadınlar Günümüz Kutlu olsun…

📆 08 Mart 2018 Perşembe 04:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR