MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Kadıköy trafiğini sarımsaklasak da mı haklasak!
Kadıköy trafiğini sarımsaklasak da mı haklasak!


Özel Haber: Adem Giden

Binalar hızla yükseliyor, yolların kapasitesi aynı, trafik kaosu artıyor. Trafik çekicilerinin gözüne kestirip kaldırdığı otomobiller ile Kadıköy’deki kaos çözüm bulmuyor. Bir de başına buyruk ana arterlerin en hassas noktalarında bir şeridi kapatıp yoldan geçenlere satış yapmaya çalışan seyyarlar bu karmaşaya eklendi mi, ortaya tadından yenmeyen acı mı acı bir metropol gerçeği çıkıyor. Kadıköy Gazetesi objektiflerimize yansıyan, Ankara plakalı Kastamonulu sarımsakçıların, Kadıköy’ün en önemli noktasında yaptığı seyyar satış bunun en açık örneklerinden…

Görüntülerimiz, Söğütlüçeşme Caddesi üzerindeki Taşköprünün altından… Aynı anda otobüs, minibüs, dolmuş ve ticari taksilerin çok yoğun kullandığı caddede yasak olmasına rağmen yolun daraldığı köprü altında sağ şeride park eden seyyar sarımsakçı açtığı hopörlerin üzerine bir de kendisi bağırıyor, bununla da yetinmeyip arabaları durdurmaya çalışıyor, sarımsak pazarlıyor. Kim bilir, belki “Ben bu Taşköprü sarımsağını Taşköprü’nün altında satarım” diye düşündü, belki de bundan haberi bile yok ama, görüntüler başına buyruk seyyar satıcılığın geldiği noktayı gösteriyor.

AMBULANS VE İTFAİYE İÇİN BİR SANİYE BİLE HAYAT DEMEK!

Kadıköy, İstanbul’da trafiğin  en çok kilitlendiği, araç farlarında kırmızının yandığı ilçelerin başında geliyor. Üstüne üstlük “Fenerbahçe Stadyumu”nda maç günleri yolların trafiğe kapatılması, sokak arası inşaatlar ve şehir düzenlemesi kapsamındaki çalışmalar ile birlikte Kadıköy’de trafiğe özel araç ile çıkmak, günümüz koşulları için kelimenin tam anlamıyla “çılgınlık!” Bunun en acı örneğini yaşayanlar ise, diğer semtlere oranla daha çok Moda – Caferağa Mahallesi, Osmanağa Mahallesi, Rasimpaşa Mahallesi ve Hasanpaşa Mahallesi gibi ilçenin batı kesimleri… Fikirtepe’nin içinde ve bu noktaya ulaşabilmek için Kadıköy’ün tüm ana-arterlerini kullanan ağır tonajlı araçlar, son 4-5 yılda trafik kaosunu hat safhaya çıkan etkenlerden.

İKİ ARABA BİRBİRİNE DOKUNURSA, EYVAH Kİ EYVAH!

Bazen kaza olarak sayılamayacak kadar küçük anlaşmazlıklarda bile Kadıköy trafiği, saatlerce içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Binaların ve daire sayısının hızla arttığı Kadıköy’de ortalama 500 Bin nüfusun, önümüzdeki yıllarda 1 milyona yaklaşması halinde yaşanabilecekler ise, hayal edilmek bile istenmiyor. Diğer yandan iş, eğitim ve eğlence gibi amaçlarla gün içerisinde gelen geçici nüfus ile birlikte günlük 3 milyona varan nüfus hareketi, Kadıköy’de acil çözüm önlemlerinin gereğini artırıyor.

 

Galeri
📆 26 Şubat 2018 Pazartesi 13:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR